Kapat

Google Asistan, Artık Google Play Store’da

Anasayfa
Uncategorized Google Asistan, Artık Google Play Store’da
Google Asistan, Artık Google Play Store’da

Çarşamba günü San Francisco’da düzenlenen Google Etkinliği sırasında Google, Google Asistan için Nest ve Logitech Harmony gibi binlerce akıllı ev ürününü kontrol etme gibi birçok yeni özellik açıkladı. Şimdi, AI destekli Yardımcı Google Play Store’da bir uygulama olarak yüklendi.
Birçoğunuz Play Store’daki Asistan’ın artık şu an itibarıyla onu desteklemeyen cihazlarda çalışacağı anlamına geldiğini düşünüyorsunuzdur. Ne yazık ki, durum böyle değil. Google Asistan App sadece Asistan’ı başlatmanın başka bir yolunu sunuyor. Temelde yalnızca bir kısayol mevcut.Telefonunuzdaki ana ekran düğmesine uzun süre basmak yerine, Asistan’ı çağırmak için uygulama simgesine bir kez dokunabilirsiniz.
Google Play Store’daki girişte “Google Asistan uygulaması, telefonunuzda bulunan Asistan’ı başlatmanın başka bir yolunu sunuyor: Google Asistanıza bir dokunuşla hızlı bir şekilde erişmenize izin veriyor. ev düğmesini basılı tutarak veya “Ok Google” diyerek yönlendirebilirsiniz.
Google Asistan birçok yeni özellikler öğrendi
Google’ın San Francisco’daki etkinlik sırasında Asistan için ilan ettiği yeni özelliklerin bolluğu faydalı olsa da Akıllı cihazları kontrol etme yeteneği dışında, daha önce bahsettiğimiz gibi, Google, eller serbest arama, iki sesli seçenek ekledi (şu an itibariyle ABD’deki kullanıcılar için mevcut), hatırlatıcılar ve kısayollar Google Asistan’a eklendi.
Asistan artık Google Lens’in özelliklerini de kullanabilir. Artık bir nesneyi çekebilir. Ayrıca, kullanıcıların Google Asistan için komut dosyaları ve kodlama konusunda önceden bilgiye sahip olmadan oyunlar oluşturmasına olanak tanıyan Şablonlar adlı yeni bir özelliği de var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir