Kapat

Fransa, Facebook Kullanıcıları İçin Yaş Kuralı İstiyor

Anasayfa
Uncategorized Fransa, Facebook Kullanıcıları İçin Yaş Kuralı İstiyor
Fransa, Facebook Kullanıcıları İçin Yaş Kuralı İstiyor
Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, farklı şeyler için farklı yaş kısıtlamaları vardır. Bazı ülkelerde, 18 yaş, bazı ülkeler ise 21 yaşına girmenizi isteyebilir. Bu, çevrimiçi hizmetler için de geçerlidir. Ebeveynlerin izni olmadan hizmetleri kullanabilmek için kullanıcıların yaşları belli olmalıdır.

Fransa hükümeti, bir izin süresi kabul etmeyi önermektedir. Bu, 16 yaşın altındaki tüm gençlerin ve çocukların, ebeveynlerinden Facebook’ta veya başka bir sosyal medyada bir hesap açmak için onay almaları gerektiği anlamına geliyor.

Adalet Bakanı Nicole Belloubet, bu onayın kullanıcıların  onaylamaları gerektiğini ve yasalar tarafından yönetilen bir bildirim olarak değerlendirilebileceğini gösteren bir onay kutusu şeklinde gelebileceğini söyledi. Ama gerçekten, bu kanun ne derece uygulanabilir olurdu? Şu anda insanları bu kuralı benimseyebilecekleri gibi durmuyor çünkü tüm kullanıcılar bilgilerini verirken hileli davranabiliyor. Doğum tarihlerini girmeleri istendiğinde, kafasına göre doğum tarihi girebilirler. Bu yüzden gereksiz bir kural gibi gözüküyor.

Tasarı henüz parlamentodan onay bekliyor, bu nedenle henüz yürürlüğe giren bir yasa değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir