Kapat

Facebook’un Yeni Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Kapatılır

Anasayfa
Uncategorized Facebook’un Yeni Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Kapatılır
Facebook’un Yeni Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Kapatılır
Yeni bir özellik, birisi sizin bir fotoğrafınızı yayınladığında  yüz tanıma özelliğini kullanarak uyarı gönderir.

Yüz tanıma özelliği Facebook için yeni bir şey değildir . Şirket, bir süre yüz tanıma yöntemini kullandı ve arkadaşları fotoğraflarda etiketleme  önermek için kullandı. Ancak Salı günü, şirket , yüz tanıma özelliklerini, başka bir kişinin fotoğraflarını kullanarak sahte hesaplarla mücadele etmeye yardımcı olmak için genişlettiğini ve kullanıcıya bir fotoğraf veya video gönderildiğinde onu uyarmak için duyurduğunu açıkladı .
Kuşkusuz, fotoğrafım Facebook’ta yayınlandığında uyarı alma fikrinden hoşlanan bir bölüm var. Birisi beni taklit etmeye çalışıyorsa  ya da birileri benim fark etmediğim halde beni etiketliyorsa bunun için bir çözümümüz var.
Ancak Facebook’un her fotoğrafı taramak ve yüz tanıma özelliğini kullanma fikri, bazı insanları rahatsız edecektir. Neyse ki Facebook bize bu özelliği tamamen devre dışı bırakma seçeneği sunuyor.
Facebook, her hesaba özel bir düğme eklemeye devam ediyor. Bu, Facebook’un hesabınızda yüz tanıma özelliğini kullanmasını isteyip istemediğinizi belirtmek için kullanılacaktır. Basit bir Evet veya Hayır seçeneği.
Sorun şu: Facebook da yüz tanıma özelliği nasıl kapatılır ?
Telefondan Facebook uygulamasını açın ve taşma düğmesine (üç çizgi simgesi) dokunun. Ardından, Ayarlar > Hesap Ayarları > Zaman Tüneli ve Etiketleme > Sana benzeyen fotoğraflar yüklendiğinde 
,kimlere seni etiketlemesi önerilsin? Gidin. Ardından, Hiç Kimse’yi seçin . Hesabınız resmi yüz tanıma aracını aldığında, varsayılan olarak Hayır olur.

Eğer bilgisayar üzerinden giriş yapıyor iseniz ;

Web sitesinden, sağ üst köşedeki aşağı oku tıklayın. Ardından,  Ayarlar > Zaman Tüneli ve Etiket Oluşturma > Sizinkine benzer fotoğraflar yüklendiğinde etiket önerilerini kim görür? Öğesini tıklayın. Son olarak, Hiç kimse’yi seçin 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir