Kapat

Facebook’a Büyük Değişim Geliyor

Anasayfa
Uncategorized Facebook’a Büyük Değişim Geliyor
Facebook’a Büyük Değişim Geliyor

FACEBOOK, haber yayınında önemli bir güncelleme yaptığını açıkladı ve şirket, insanların popüler sosyal ağda daha az vakit geçirmesine neden olabileceğini söylüyor.

Facebook'a Büyük Değişim Geliyor

FACEBOOK, arkadaşlarının ve ailenin bir kullanıcının haber akışında sayfaların veya ünlülerin üstünde yer almasını sağlayacak önemli bir güncelleme duyurdu ve olası sonuç, önde gelen sosyal ağda daha az vakit harcıyor.

News Feed ürün müdürü John Hegeman, Facebook’un mesaj sıralamasındaki değişimin sosyal etkileşimler ve ilişkiler üzerinde daha fazla ağırlık vereceğini belirtti.

Bay Hegeman AFP’ye verdiği demeçte “Bu büyük bir değişiklik,” dedi.

“İnsanlar aslında Facebook’ta daha az vakit geçirecekler, ancak biz bunun için iyi hissediyoruz, çünkü harcadıkları zamanı daha değerli hale getirecek ve sonunda işimiz için iyi olacak.”

Örneğin, bir eşin yayınladığı bir aile video klibi, bir yıldızın veya favori restoranın bir snippet’inden çok dikkat etmeye değer.

Zuckerberg, Facebook’taki uzun bir yazıda şunları yazdı: “İnsanlara bağlı kalmamıza ve bizi ilgilendiren insanlarla yakınlaşmamıza yardımcı olmak için Facebook’u kurduk. Bu nedenle, deneyimin özüne her zaman arkadaş ve aile koyduk.

Araştırmalar, ilişkilerimizin güçlendirilmesinin sağlığımızı ve mutluluğumuzu arttırdığını gösteriyor.

“Ancak son zamanlarda topluluğumuzdan kamuya açık içeriklerin (işletmeler, markalar ve medyadan mesajlar) birbirimize daha fazla bağlanmamıza neden olan kişisel anları baltaladığı konusunda geribildirim aldık” dedi.

Bay Zuckerberg, “Bunu yayınlarken, işletmeler, markalar ve medyadan gelen yayınlar gibi daha az genel içerik göreceksiniz” dedi.

“Ve daha fazla gördüğünüz kamu içeriği aynı standartta tutulacak – insanlar arasındaki anlamlı etkileşimi teşvik etmeli.”

Araştırmalar, sosyal medya kullanıcıları diğer insanlarla bir araya getirdiğinde onların refahında olumlu bir etkisi olduğunu gösterdiğini belirtti.

“Buna dayanarak, Facebook’u nasıl oluşturduğumuz konusunda büyük bir değişiklik yapıyoruz. Ben, ürün ekiplerimize daha anlamlı sosyal etkileşimlere katkıda bulunmak için alakalı içerik bulmanıza yardımcı olmaktan vazgeçtiğim hedefi değiştiriyorum “diye yazdı.

Google, Twitter ve Facebook, 2016 ABD seçimlerinden önce ve diğer ülkelerde sahte haberlerin yayılmasına izin vermek için ateşe tutuldu. Bunlardan bazıları Rusya tarafından yönetildi.

Facebook sorunu çözmeye yönelik bir dizi değişiklik getirdi.

Hegeman “Facebook’ta kötü içeriğin sıklığını azaltmak için bir ton iş yapıyoruz” dedi.

“Bu güncelleme, insanların değer verdiği şeylerin güçlendirilmesiyle ilgilidir.”

Hegeman.”Neyin en anlamlı olduğunu belirlemek için gerçekten burada hiçbir gümüş kurşun yok, fakat elimizden geleni yapabilmek için sinyalleri aramaya çalışıyoruz,” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir