Kapat

Facebook’dan Yanıt: Sorun Bizde Değil

Anasayfa
Uncategorized Facebook’dan Yanıt: Sorun Bizde Değil
Facebook’dan Yanıt: Sorun Bizde Değil
Facebook, Cuma günü yaptığı açıklamada, sosyal medyanın getirdiği herhangi bir zararın tamamen kullanıcı hatasından kaynaklandığını söyledi.

Bir başka deyişle … hata biz değiliz, sensin.

“Zor Sorular: Sosyal Medya Üzerine Zaman Harcıyor mu?” Konulu yazı – sosyal ağın son haftalarda aldığı sert tepkilere karşı koymayı amaçlıyor.

Eleştirmenler, Facebook ve diğer sosyal medyanın ülke çapında ilişkileri ucuza harcadıklarını ileri sürdü.

Facebook, belirli koşullarda sağlığınız için kötü olabileceğini itiraf etse de, çoğu zahmetli mesele kullanıcılardan kaynaklanıyor.

Bir araştırmacı bilim adamı olan Moira Burke’nin ortak yazarlığı blog yazısında Ginsberg, “Şahsen evde gibi hissetmek istediğin insanlarla etkileşim kurmak yararlı olabilir, ancak  diğer kişileri daha kötü hissettirebilir” diye yazdı.

İkili, Facebook’u pasif olarak kullanan – haber yayınlarında gezinerek yayınlara ve fotoğraflara bakan – kullanıcıları ve sevdikleriyle etkileşimde bulunmak için kullananlara göre genellikle daha az mutlu olduklarını gösteren bir deney verdi.

2007’de Facebook’a katılan ve daha sonra kullanıcı büyütme başkan yardımcısı olan Chamath Palihapitiya, kendisinin ve şirket kurucularının “toplumun nasıl işlediğinin sosyal dokusunu parçalayan araçlar oluşturdu” dedi.

Mühendis tarafından işletilen yatırımcı, Facebook’un dünyadaki etkileri için “muazzam suçluluk” hissettiğini ekledi ve çocuklarının sosyal ağda profilleri olmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir