Kapat

Ethereum 2018 Yılına Rekorlarla Başladı! Peki Ethereum Nedir?

Anasayfa
Uncategorized Ethereum 2018 Yılına Rekorlarla Başladı! Peki Ethereum Nedir?
Ethereum 2018 Yılına Rekorlarla Başladı! Peki Ethereum Nedir?

2018 yılının ilk günleri itibariyle Bitcoin ve altcoin konusunda ciddi bir farklılık yaşanmaya başladı. Özellikler altcoin örnekleri arasında başı çeken dijital para birimi olan Ethereum fiyatı, birçok yeni rekor ile mazisini güçlendirmeye başladı. Ancak bu süreçte Bitcoin fiyatı ve altcoin tavsiyeleri tarafında farklı bir durum yaşanmaya başladı.

Bitcoin karşısında Ethereum yükselişe geçiyor!

Öncelikle belirtmek gerekirse henüz daha kısa bir süre önce Ethereum değeri, 1500 dolar sınırına dayanmayı başardı. 2018 yılının ilk haftası itibariyle ile yine bir rekor gelmiş ve 1000 dolar sınırı geride bırakılmıştı.

Bin dolar sınırının geride bırakılması sonrasında yeniden gerileyen Ethereum, şimdilerde ise yeniden ivme kazandı ve daha önce de belirtildiği gibi 1500 dolar bandına ulaşmayı başardı. Bu süreçte Bitcoin fiyatı konusunda işler iyiye gitmezken, altcoin tarafında da benzer bir durum söz konusu olmaya başladı.

Lakin bu süreçte en çok öne çıkan altcoin tavsiyesi arasında, Ethereum yerini güçlendiriyor. Bu durumun altında yatan sebepler konusunda ise birçok farklı düşünce bulunuyor. Bundan önce Ethereum hakkında detaylı bir bilgiye de sahip olmak gerekiyor.

Ethereum nedir ve nasıl çalışır?

Öncelikle kısaca Ethereum nedir? Sorusuna kısaca bir cevap vermek adına bahsetmek gerekirse ETH kod ismi ile bu kripto para birimi, altcoin örnekleri arasında yer almaktadır. Blockchain teknolojisi ile birlikte hazırlanan ETH kripto para biriminin oluşturulma sürecinde, C++, Go, Rusy ve Solidity gibi programlama dilleri kullanılmıştır.
Bitcoin minin imkanı mevcut olduğu gibi altcoin tarafında Ethereum mining yapma imkanı da bulunmaktadır. Dolayısıyla altcoinler arasında mining yani madencilik yapılabilirliği ile daha fazla insan tarafından kullanılmaya başlamış ve kısa sürede Bitcoin karşısında önemli bir seviyeye ulaşmıştır.
Elbette ki sadece minin yani madencilik ile elde edilemeyen ETH, Bitcoin borsası siteleri tarafından da en çok trade edilen kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla madencilik yanında borsa al sat işlemlerinde de çok sık işlem görmektedir.

Ethereum neden bu kadar yükseliyor?

Tüm bu açıklamalardan sonra ETH kod ismi ile bu kripto yani şifrelenmiş para biriminin neden bu kadar hızlı yükseliş ile 2018 yılına merhaba dediği konusundaki tartışmalara geçiş yapılabilir.
Şu an için Bitcoin tarafında bir süre önce yaşanmış olan düşüş sonrasında 15 bin dolar seviyesine geri dönüldü. Bununla beraber 20 bin dolardan 15 bin dolara düşüş yaşayan bir para birimi, yatırım yapmak isteye kişiler için cazibesini kaybetmeye başlayan bir yapı haline gelmeye başladı. Öte yandan sürekli gündemle olması ve pek çok defa da iyi olmayan konularla gündemde olması, altcoin tarafını hareketlendirmiş oldu. Ancak altcoinler de düşerken ETH yükselişini sürdürüyor. Bunun en önemli sebepleri arasında mining yapılabilir olması ve birçok farklı büyük hacimli Bitcoin borsası kapsamında ETH ismini görmenin mümkün olması yer alıyor gibi görünüyor.
Hem yatırım yapmak isteyen hem de mining yani madencilik yapmak isteyen yüksek hacimli alternatif bir coin söz konusu olduğunda, şu an için ETH yani Ethereum tek örnek gibi görünüyor. Ancak bu para biriminin de tıpkı Bitcoin gibi ciddi bir düşüş yaşayabileceği konuşuluyor. Yani halen daha kripto para birimlerine olan yatırımlar, büyük bir risk taşımaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir