Kapat

Dünyanın En Güvenli Otomobili Çarpışma Testinde Mükemmel Sonuç Çıkardı

Anasayfa
Uncategorized Dünyanın En Güvenli Otomobili Çarpışma Testinde Mükemmel Sonuç Çıkardı
Dünyanın En Güvenli Otomobili Çarpışma Testinde Mükemmel Sonuç Çıkardı

Yeni çarpışma testlerine göre Volvo XC60 otomobili, satın alabileceği en güvenli araç

Yeni çarpışma testlerine göre Volvo XC60 otomobili, satın alabileceği en güvenli araç.

SUV büyük ailesi, Euro NCAP derecelendirmelerinde tam beş yıldız aldı ve yaklaşık iki kategoride yüzde 100’ü vurdu. 40.000 dolarlık araba, başın çarpması ve klasik bir yanlamada yolcuların korunacağı sebebiyle çok övüldü.

Ön ve yan hava yastıkları, çarpmaları absorbe eden SUV’ın çok az darbe almasını sağlıyor. Boynu ileri doğru kenetlemeyi durduran akıllı emniyet kemeri mevcut. 2017 yılında test edilen% 98 yetişkin yolcu derecelendirmesi yüksek olup ve çocuk koruması için yüzde 87’lik bir oran ile rekor seviyedeydi.

2017 modeline standart olarak şerit yardımı ve otomatik acil frenleme gibi güvenlik tekniği de yüklenmiştir ve güvenlik yardımında yüzde 95’lik bir puana ulaşılmasına yardımcı olmaktadır.

Kaza raporu: “Hem yan engel testi hem de daha şiddetli yan direk etkisinde, kritik vücut alanlarının korunması iyi olduğu için XC60 maksimum puan kazandı.”

“Standart uydulu otonom acil fren sistemi, işlevselliğinin test edilmesinde, şehir sürüşünün tipik olan düşük hızlarında, tüm hızlarda çarpışmaların önlendiği sistem maksimum puan kazandı.” Euro NCAP ayrıca, 2017’de test edilen her sınıf otomobil için en güvenli otomobilleri ortaya koydu.

Volkswagen, Arteon, T-Roc ve Polo iddialı davrandı.

Subaru XV ve Impreza’ya ortaklaşa en iyi küçük aile otomobili ödülü verilirken, Vauxhall Crossland X en iyi küçük MPV olarak değerlendirildi.

2017, Euro NCAP için en yoğun yıl oldu, çünkü üreticiler, beş yıldız elde etmek için standart olarak güvenlik tekniği gerektiren yeni yönetmeliklerle otomobil testi yapmak için acele etti. Genel ortalama güvenlik skorları arttı.

Sun, daha önce , Fiat Punto’nun kaza testinde sıfır puan alan ilk otomobil olduğunu açıkladı.

Euro NCAP genel sekreteri Michiel van Ratingen, “Volvo, emniyet konusundaki itibarını vurgulamaya devam ediyor” dedi.

“Daha kapsamlı olarak, yine de, güvenlik konusunda her alanda çok iyi performans gösteren çok sayıda yeni otomobilin ve daha büyük ve daha fazla yaşam kurtarma teknolojisine sahip olmanın cesaret verici olduğunu” söyledi.

VOLVO EN GÜVENİLİR SEÇİLDİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir