Kapat

DuckyLayne Hacker Çetesi!

Anasayfa
Uncategorized DuckyLayne Hacker Çetesi!
DuckyLayne Hacker Çetesi!
  PHİSHİNG Oltalama yöntemiyle dolandırıcılık yapan ve kendilerine ”Ducky Layne” ismini veren grup üyelerinin sorgusunda çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Hacker Çetesinin sipariş üzerine ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarını ele geçirdikleri anlaşıldı.
Grubun lideri Gökyar Şen‘in bazı kız fenomenler ile zorla cinsel ilişki yaşadığı ve bu yollarla onları da tehdit ettiğine dair bilgiler var.
Gökyar Şen – Çete Lideri
 1986 doğumlu çete liderinin, örgüte eleman temin ettiği belirlendi. Sahte kimlik,sahte iş yeri belgeleri, suçlarda kullanılmak üzere telefon hatları ve oltalama yöntemiyle web sitesi temin eden Gökyar Şen, hackerlara hedef aldığı sosyal medya hesaplarının ele geçirilmesi için talimat verdiği tespit edildi.
  Çetenin hedef alınan ve mağdur edilen kişilerin mahrem fotoğraflarının sosyal medyadan servis edeceği tehdidinde bulunarak para istediği belirlendi.
  Farklı illerde bulunan ‘Ducky Layne’ çete üyesi 42 şüpheliden 14’ü polis tarafından serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 9’u 18 yaşından küçük 29 şüpheliden 14’ü tutuklandı. Aleyna Tilki’ye olan benzerliğini kullanarak sahte kimlikle Facebook’a ‘sahte hesap’ şikayetinde bulunarak ünlü şarkıcının hesabını kapattıran Bahar Çelebi’de tutuklandı.
  Çete üyesi olduğu iddia edilen Bahar Çelebi’nin 500 Bin civarında sosyal medya takipçisi, yine çete üyesi Ayda Kutay‘ın ise binlerce takipçiye sahip olduğu ortaya çıktı.
  Tamer Karadağlı, Gamze Özçelik gibi ünlü oyuncuların yanı sıra sosyal medya’da yüksek takipçiye sahip youtuberların da sosyal medya hesapları çalınmıştı. Orkun Işıtmak,Enes Batur,Berkcan Güvengibi son derece etkileşimi yüksek kişilerin hesaplarını çalarak biyografi kısmına ”Ducky.Official”yazılmıştı.
  Tarık Mengüç,Erdal Özyağcılar gibi ünlü isimlerinde yer aldığı 6000’den fazla sosyal medya hesabı ve WhatsApp konuşmalarını ele geçiren hacker çetesi üyelerinin nasıl bir ceza alacakları şu an için bilinmiyor.
  Dolandırılmaktan son anda kurtarılan Tamer Karadağlı suç örgütünün tutuklanmasının hemen ardından emniyete giderek ‘Siber Suçlara’ teşekkürlerini iletti.

 PHISHING, Oltalama Yöntemi Nedir?

  Oltalama siteleri, tercih ettiğiniz bankacılık veya telekomünikasyon kurumuna ait web sitesi veya hizmetlerini taklit ederek sizi yanıltmak ve bilgilerinizi ele geçirmek üzere tasarlanmış web adresleridir. Bankanıza veya İnternet servis sağlayıcısına aitmiş gibi görünen ve sizden bir takım bilgiler isteyerek sizin bilgilerinizi çalmaya yarayan siber dolandırıcılık çetelerinin günümüzde en sık başvurduğu yöntemlerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir