Kapat

Cruise AV, direksiyon simidi olmayan GM’in ilk otomobili

Anasayfa
Uncategorized Cruise AV, direksiyon simidi olmayan GM’in ilk otomobili
Cruise AV, direksiyon simidi olmayan GM’in ilk otomobili

Cruise Automotive, ilk  özel otomobili olan Cruise AV ürününü tamamlıyor ve fren pedalı olmayan Bolt EV’den çok daha fazlasını sunuyor.

Özerk devrimi neredeyse üzerimizde ve bugün General Motors, Cruise AV bu duruma doğru bir şekilde giriyor. Cruise Otomotiv’in 2016 yılının Mart ayında GM tarafından 1 milyar doları satın almasının meyveleri olan Cruise AV, düzgün sürücüsüz bir otomobil olmaktadır. Yani direksiyon yok, pedal yok ve gerçek bir sürüş kontrolü yok  bir dokunmatik ekran ile herşeyini kontol etme imkanı sunuyor. GM de 2019’da yola çıkacağını söyleniyor.

Sadece GM(Genaral Motors) tarafından işletilen bir yolculuğu paylaşma hizmeti için tasarlanan bir uygulama, Lyft gibi bir hizmet kullanmaktan çok, bir uygulamayı kullanarak bir Cruise AV çağırırsınız  ki GM de biraz adil olur . Hedefinizi uygulamanın içinden de girebilirsiniz. Araba güvenli bir şekilde sessizce sizi yönlendirir.

Ayrıca, tercih edilen sıcaklık ve müzik gibi şeyleri de girebilirsiniz ve araba, kaldırımda görünmeden önce, tercihlerinize göre ayarlandığından emin olabilirsiniz.

İçeriye girdikçe, yolcular bir dizi dokunmatik ekran aracılığıyla aracın ilerlemesi ve durumuyla ilgili sürekli güncellemeler alacak: biri ön tarafta, diğeri arkada bulunan yolcular için olan başlıklar. Bu ekranlar aracılığıyla araba dünyanın etrafında neler olduğunu görebilecektir.

Ve nasıl görecek? Üç ayrı radar sistemi de dahili olmak üzere karmaşık ve yedekli bir dizi optik, lazer ve radar tarayıcı sayesinde. Algılayıcı sistemlerden herhangi biri başarısız olursa, bir yedekleme sistemi kapatılacaktır. Aynı şekilde özerk işlem sistemi tamamen gereksizdir, bu nedenle arızalar birinden diğerine geçişle sonuçlanacaktır.

Cruise AV yaygın olarak San Francisco’da test edildi (ve onları gündüzün ve gecenin her saatinde gezdiğini gördük) ve muhtemelen 2019’da yollara çıkmaya başlayacaklar. 

Başka biniş paylaşım servislerine ne zaman erişilebilecekleri konusunda hiçbir fikrim yok ya da siz veya ben şimdiye kadar bir tane satın alıp alamayacağımıza dair GM, Cruise AV’ın “sıfır çökme ile bir gelecek için” planının büyük bir parçası olduğunu söylüyor. , sıfır emisyon ve sıfır sıkışıklık. ” Bu bizim için oldukça iyi bir yer gibi geliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir