Kapat

Çin Pokemon Go’ya ‘Hayır’ diyor

Anasayfa
Uncategorized Çin Pokemon Go’ya ‘Hayır’ diyor
Çin Pokemon Go’ya ‘Hayır’ diyor

Oyun, kişisel güvenlik ve coğrafi bilgi güvenliğini tehdit ettiği vurgulanıyor


Pokemon Şirketi Niantic 1,3 milyar yeni potansiyeli üzerine görünüyor.Çin hükümeti, güvenlik ve güvenlik konusundaki ciddi endişeler yüzünden oyunun lisanslanmasına izin vermeyecektir.
Pokemon go oyuncuları Pokemon için gerçek dünya arama ve büyük olduğunu kanıtladı Ancak, oyun bir dizi yaralanmalar ve hatta ölümlere sebebiyet vermekteydi.
Reuters’in haberine göre , Çin’in devlet sansür merkezi Çin Ses Video ve Dijital Yayıncılık Derneği oyuna bir inceleme yürüttü. Panel, Pokemon Go’nun bir “ulaşım tehdidi ve tüketicilerin kişisel güvenliğini tehdit etmesi” bu karara karar verdi.
“Coğrafi bilgi güvenliği” de bir endişe olarak vurgulanmıştır. Pokemon Go, haritalama üzerine çalıştığından izleme için kesinlikle kullanılabilir. Tabii ki, Pokemon Go, Çin’de piyasaya sürülürse, Google Haritalar’a işlerlik kazandıracağı için bir başka sorunla karşı karşıya kalacak ve bu da orada çalışmasına izin verilmeyen bir hizmet olacaktır.
Yer tespit etme tartışması Türkiye’de de bir sorun halindeydi. Bilindiği üzere oyunla ilgili şöyle deniliyordu;’İşid yer tespit edip,o bölgede patlama yapması’ gibi söylentiler söz konusu idi. Yani kısacası oyunun terör örgütleriyle iş birliği halinde olduğu söyleniyordu.
Pokemon Go lisansı eksikliği, Çin’de benzer oyunlar geliştirme lisansı anlamına gelmiyor. Ancak bu, Çinli geliştiricilerin, sansürcileri tatmin etmek ve oyunlarını serbest bırakmak için neleri değiştirmeleri gerektiğini anlamasına engel olmayacak bir durum. Bunu başaran ilk geliştirici / yayıncı, Çin pazarının büyüklüğü nedeniyle Pokemon Go’dan çok daha fazla gelir elde etme potansiyeline sahiptir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir