Kapat

Blogger Özel Alan Adınız ile Subdomain (Alt Alan Adı) Alma (Godaddy)
Merhaba arkadaşlar bu yazımızda blogger tabanlı sitenize alan adı aldıysanız ve subdomain.siteismi.com tarzında bir site açmak istiyorsanız bu makale tam size göre. Örnek bir subdomain veriyorum. Sitemizin radyo yayını olan radyoworld.ismitekno.com. Evet arkadaşlar daha önceden alan adımız olduğu için bu alan adı üzerinden subdomain açtık ve yeni bir blog sayfası açarak oraya yönlendirdik. 

Adımları sırasıyla uygulayınız ve ne kadar kolay olduğunu görünüz. Ben kurulumu Godaddy üzerinden yapacağım. Aşağı  yukarı tüm sitelerde aynıdır. 

İlk önce 1. adımımız olarak Godaddy hesabımıza giriyoruz.zaten alan adınızı alırken kullandığımız DNS ayarları kısmını biliyorsunuzdur. Subdomaini de DNS ayarlarından CNAME kaydı ekleyerek yapacağız. Bu yüzden DNS yazan yere giriyoruz.

2.adımda önümüze gelen ekranda aşağı doğru iniyoruz ve ardından sağ alt köşede bulunan EKLE yazısına tıklıyoruz.

3.adım: Ekle butonuna bastık ve karşımıza çıkan bölümü fotoğraftaki gibi dolduruyoruz. “deneme” yazan yere hangi alt alan adını istiyorsanız yazabilirsiniz (deneme.ismitekno.com) gibi. Yönlendirilen yer kısmına ise Google’ın sunucusu “ghs.google.com” tırnak içindeki ifade yazılacak. ve kaydet diyerek bitiriyoruz.

Evet arkadaşlar alt alan adı yani subdomainimizi ekledik şimdi bu alt alan adını yeni bir blog açarak oraya yönlendireceğiz.

1. Adım: Blogger panelimize giriyoruz ve sol altta “Yeni blog” yazısına tıklıyoruz ve yeni bir blog açıyoruz.

2.Adım: Yeni blog oluşturduktan sonra ayarlar sekmesine tıklıyoruz.

3.Adım: Ortada bulunan blog adresi yazan yerden “+ Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayın” yazısına tıklıyoruz ve ardından açılan yere aldığımız alt alan adını asıl domain ile birlikte yazıyoruz (deneme.ismitekno.com)

ve kaydet dediğimiz zaman alan adımız artık kullanıma hazır. Tema yükleyerek sitenizi kullanabilirsiniz. 

“Blogger Özel Alan Adınız ile Subdomain (Alt Alan Adı) Alma (Godaddy)” üzerine 12 yorum

  1. Negidernet says:
  2. Adsız says:
    • Yakup Topcu says:
  3. Gramton says:
  4. unkown says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir