Kapat

Arduino, İki Yeni Kart ile Kablosuz Hizmetlerini Artırdı

Massimo Banzi bugün World Maker Faire New York’ta iki yeni Arduino kartı, uzun menzilli radyo (LoRa) donanımlı MKR WAN 1300 ve hücresel özellikli MKR GSM 1400 modelini piyasaya sürdü.

Kartlar, Arduino’nun geç kullandığı 67.64 x 25mm boyutlarındaki küçük MKR form faktörüyle geliyor . Şirket ayrıca düşük enerji tüketimine sahip olduklarını  ve çevre izleme, tarım, enerji izleme ve ev otomasyonu gibi uygulamalarda kullanışlı olduklarını söylüyor .

Her iki anakart da 32-bit ARM Cortex-M0 + işlemci, 256KB Flash bellek ve 32KB SRAM bulunan Atmel SAM D21 mikro denetleyicisini  kullanıyor. MKR GSM 1400, entegre bir u-blox modülü ile global 2G ve 3G bağlantısını sağlıyor. MKR WAN 1300, bir Murata LoRa modülüne sahiptir ve AA veya AAA pillerle veya harici bir 5V USB ile  güçlendirilebilir ve güç kaynakları arasında geçiş yapabilir. Her ikisi de şimdi ön sipariş için hazır.

Ayrıca Bakınız: Arduino’ya Yeni Başlayanlar İçin Rehber

Banzi ayrıca, 10 Ekim’den itibaren yapımcılar ve Arduino Kullanıcı Grubu (AUG) ile daha iyi bir şekilde etkileşim kurmak için dev toplulukla aylık “buluşma yeri” düzenleyeceğini duyurdu. Gelecek yıl, Şubat 2018’de Banzi ve diğer paydaşlar Arduino Vakfı ve bununla birlikte en iyi ilerleme yolunda görüşmek üzere bir araya gelecekler. Arduino Vakfı bir yıl önce Maker Faire New York 2016’da ilan edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir