Kapat

Apple ve Amazon, Suudi Arabistan’a Yatırımlar Yapacak

Anasayfa
Uncategorized Apple ve Amazon, Suudi Arabistan’a Yatırımlar Yapacak
Apple ve Amazon, Suudi Arabistan’a Yatırımlar Yapacak
Kaynaklara göre, Elmas Muhafız Prens Muhammed bin Salman’ın muhafazakar krallığı yüksek teknoloji ürünü bir görünüm vermesi yönünde itiraz eden Reuters’e verdiği demeçte, Apple ve Amazon’ın da Suudi Arabistan’a yaptığı yatırımlar var.

Her iki şirket de halihazırda üçüncü şahıslar vasıtasıyla Suudi Arabistan’da ürün satıyor ancak onlar ve diğer global teknoloji devleri henüz doğrudan bir varlık kurmadılar.

İki kaynak, tartışmalara aşina olduğunu söyleyerek, Saudia Arabia’nın yabancı yatırım otoritesi olan SAGIA ile Apple mağazaları için bir lisans sözleşmesi Şubat 2019’a yönelik bir ilk perakende mağazasının olması bekleniyor.

Pazar araştırmacısı Euromonitor’e göre Apple, Suudi telefon pazarında Samsung’dan sonra ikinci sırada yer alıyor.

Amazon’un tartışmaları, şu anda STC ve Mobily gibi daha küçük yerel sağlayıcıların hakim olduğu bir pazarda sert rekabet yaratacak olan Amazon Web Hizmetleri’nin bulut bilişimi tarafından sağlanıyor.

Amazon, 2017’de Dubai merkezli online perakendeci Souq.com’u satın alarak, Amazon perakende mallarına erişimi krallıkta satılmaya başladı.

Amazon’un görüşmeleri daha erken safhalarda ve yatırım planları için belirli bir tarih belirlenmediğini belirtti.

Riyad, düşen ham petrol fiyatları petrole bağımlı ekonomisini çeşitlendirme ihtiyacını vurguladığı için, yatırımcıları uzak tutan yabancı mülkiyet sınırları da dahil olmak üzere son iki yıldaki düzenleyici engelleri hafifletiyor.

Apple ve Amazon’u canlandırmak, Prens Muhammed’in reform planlarını daha da ileriye götürecek ve şirketlerin profilini, zaten dünyanın en yüksek internet ve akıllı telefon kullanımının bazılarına sahip olan nispeten zengin ve genç bir pazarda yükseltecek.

Suudi nüfusunun yaklaşık yüzde 70’i 30 yaşın altında ve çoğunlukla sosyal medyada aktifler.

Her iki şirketten de şu anda yorum gelmedi.

Suudi reform planları, yabancı yatırımları sektörler genelinde yaygınlaştırmak için çağrıda bulunurken, yetkililer Silikon Vadisi oyuncularını son teknoloji hırslarını tamamlamak için son iki yıldır özellikle güçlü bir şekilde ağırladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir