Kapat

Android Pay Hızla Gelişiyor!

Anasayfa
Uncategorized Android Pay Hızla Gelişiyor!
Android Pay Hızla Gelişiyor!

Google tarafından 2015 yılında Android Marshmallow ile piyasaya sürülen Android Pay,hızla gelişmeye devam ediyor.

Android Pay Nedir?
Android Pay, Google tarafından geliştirilen ve uygulama içi ve tıkla öde sistemlerini sağlayan bir sayısal cüzdan . Mobil cihazlar üzerinden kullanılabilen Android Pay sayesinde kullanıcılar Android telefonlar, tabletler ve saatler ile ödeme yapabiliyor. Android Pay, herhangi bir temassız ödeme terminaline ihtiyaç duymaz ve mevcut terminaller ile birlikte çalışabilir. Android Pay, NFC (Near Field Communicaion) kullanarak kullanıcının kredi kartı bilgilerini satıcıya ulaştırır. Tamamen basit ve güvenli bir ödeme sistemi olan Android Pay ile mağazalardan fiziksel ürün satın alınabileceği gibi, Android uygulamalar içinden de alışveriş yapmak mümkün.

Özellikle Apple Pay ile yarış halinde olan Google,Android’de binlerce cihaza ev sahipligi yapmasi nedeniyle bir nebze olsun avantajlı ve günün sonunda anlaşmalı olduğu firma sayısını artırarak kullanıcılara en iyi hizmeti sunan ödeme sistemi oluyor.

Şu an ABD’nin tamamı ve diğer 13 ülkede hizmet veren Android Pay’ın Türkiye’ye ne zaman geleceği ise bilinmiyor.Umarız en kısa zamanda Türkiye’de de hizmete girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir