Kapat

Android Cihazınızı Bilgisayarda Mikrofon Olarak Kullanın Nasıl Mı?

Anasayfa
Uncategorized Android Cihazınızı Bilgisayarda Mikrofon Olarak Kullanın Nasıl Mı?
Android Cihazınızı Bilgisayarda Mikrofon Olarak Kullanın Nasıl Mı?

İster Skype’ta arkadaşlarınızla sohbet edin, ister video kayıtları yapın. Bununla birlikte, her bilgisayar bir mikrofona sahip değildir. Bilgisayarınızda bir mikrofona ihtiyaç duyuyorsanız, ancak mikrofon bulamadıysanız, Android cihazınızı kullanabilirsiniz. WI-Fi veya Bluetooth ile kablosuz bir mikrofon olarak kullanabilirsiniz veya bir USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayarak mikrofonunuzu hazır hale getirebilirsiniz.

Android cihazınızı bir mikrofona çevirmek için Android telefonunuza WOMic adlı küçük bir uygulama yüklemeniz gerekir. Bu uygulama, USB, WiFi ve Bluetooth olmak üzere üç bağlantı seçeneğini destekliyor. Aşağıda, WoMic uygulaması kullanarak Android cihazınızı bir mikrofon olarak nasıl kullanabileceğinize ilişkin adımlar verilmiştir:

Ön koşul
Android cihazınıza WoMic uygulaması indirin ve yükleyin. (Sürücüyü yüklerken, bilgisayarınızın internete bağlı olduğundan emin olun; aksi takdirde yükleme başarısız olabilir .)
USB bağlantısı
USB ile bağlanmak istiyorsanız şu adımları takip edin:
Cihazınızda WOMic uygulaması başlatın
Ayarlar > – Taşıma ve ‘USB’ seçin.

Cihazınızda USB hata ayıklamayı etkinleştirin
Android 3.2 veya daha eski bir sürümü çalıştıran Android cihazları için bu seçeneği Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme’de bulabilirsiniz .
Android 4.0 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar için Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri’ne gidin .
Android 4.2 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar için Ayarlar -> Telefon hakkında ve Yapı numarası yedi kez’e dokunun. Geliştirici seçeneklerini bulmak için bir önceki ekrana geri dönün.
Servisi başlatmak için ana menüye dönün ve ‘Başlat’ düğmesine hafifçe vurun
Telefonunuzu PC’ye USB kablosuyla bağlayın
Bilgisayarınızda WOMic Client programını başlatın

Bağlantı -> Bağlantı ‘USB’ ı seçin ve tamam(Ok) a basın.

Birkaç saniye bekledikten sonra bağlantı başarılı olacaktır. Şimdi kayıt cihazınızı veya bilgisayarınızda mikrofon olarak Android cihazınızı kullanabilirsiniz. Bunlar USB bağlantı içindi Bluetooth ve WİFİ bağlantılarını deneyerek yapacağınıza inanıyorum. Kolay gelsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir