Kapat

2019 YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2019 YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2019 YKS tercih sonuçları büyük bir heyecan ile bekleniyor. Tercih başvuru süresinin dolmasıyla birlikte, adaylar tercih sonuçlarını iple çekiyorlar.

2019 YKS tercih sonuçlarını bekleyen üniversite adayları resmi bir açıklama bekliyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Katılımcı sayısı 2,5 milyondan fazla olan üniversite adayları, 23 Temmuz’da başlayan tercih işlemlerinin sonuna geldi. YKS Tercih süresinin bitmesiyle, hayallerindeki üniversitede okumak isteyen adaylar, şimdi de YKS yerleştirme sonuçları için beklemede. YKS yerleştirme sonuçları “https://sonuc.osym.gov.tr” üzerinden adaylara duyurulacak. İşte, YKS tercih sonuçları hakkında bilgiler.

2019 YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2019 YKS yerleştirme sonuçları üzerine henüz ÖSYM’den resmi bir açıklama gelmedi. 2018 YKS tercihleri yani geçen yıl 7-14 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen başvurular, 31 Ağustos tarihinde açıklanmıştı. Bu hesap üzerinden düşündüğümüzde, sonuçların 2019 YKS için 15 Ağustos tarihinde açıklanması beklenebilir.

Ancak Sosyal medya üzerinde çeşitli söylemler mevcut. 2019 YKS tercih sonuçları için 7-9 Ağustos tarihlerinde açıklanacağına dair söylentiler yer alıyor. Üniversite kayıt tarihi 19-23 Ağustos 2019 olarak belirlenmesi, sonuçların erken açıklanacağını beraberinde getiriyor.

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlayacak?

YKS sonuçları sonucunda herhangi bir programa katılma hakkı bulunan adayın 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde kayıt işlemleri yapılacak. Elektronik kayıtlar da 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde işleme açılacak.

Kayıt hakkı kazanan adayların, üniversite kayıt işlemleri için gereken belgeleri, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere iletilmesi gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir