Yükleniyor...

English

Fotoğraf Veya Videoda ki Yazıyı Çevirin!

Fotoğraf Veya Videoda ki Yazıyı Çevirin!
Fotoğraf Veya Videoda ki Yazıyı Çevirme

İnternette gezinirken, diğer dillerde içerikle karşılaşmış olabilirsiniz. Bazen, aradığınız içerik başka bir dilde olabilir. Bu gibi durumlarda, tüm sayfayı çevirmek için Google Çeviri kullanılabilir , ancak bu araç normal metni çevirir. Videolardaki ve fotoğraflardaki metin çevrilmez.

Copyfish , bir video, resim ve PDF'den metni kopyalayabilen ve sizin için çevirebilen ücretsiz bir Google Chrome uzantısıdır. Bu uzantı yüklendiğinde, herhangi bir metni bir web sayfasından normal metin, resim veya bir videodaki metni kolayca çevirebilirsiniz.

Video veya Fotoğraflardan Metin Nasıl Çevirilir?

Metni bir görüntüden veya videodan çevirmek için, Copyfish OCR kullanarak metni ayıklar ve seçilen dile çevirir. Metni dönüştürmek için Copyfish'i , tarayıcı araç çubuğundaki simgesine tıklayın. Ve ekranda seçim aracı açılır. Basitçe, çevirmek istediğiniz alanı seçin.

Bunu yaptığınızda, çıkarılan metin ile ekranda bir açılır pencere görüntülenir. Ayrıca metni seçilen dile çevirir. Bu açılır pencereden, bu metnin herhangi birini panoya kopyalayabilirsiniz. Ayrıca OCR , Yeniden yakalama ve Yeniden çeviri için seçenekler sunar . Bu şekilde, bu uzantı ile görüntülerden, videolardan ve PDF'lerden kolayca metin aktarabilir ve çevirebilirsiniz.

Copyfish , altyazı ve altyazı çeviri için kullanışlı bir tekrarlama özelliğine sahiptir. Altyazının alanını bir kez seçmek zorundasınız ve daha sonra aynı alandan en son metni almak için “Redo OCR” tuşunu kullanabilirsiniz.

Fotoğraf Veya Videoda ki Yazıyı Çevirin! Fotoğraf Veya Videoda ki Yazıyı Çevirin! Reviewed by Yakup Topcu on Ekim 09, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

2 yorum

İsmiTekno Sosyal