Yükleniyor...

Dünya Dışı Yaşam da Mor Renk Bulgusu

Bitki örtüsünün mor renk olduğunu düşünün. Görüntü tamamen mosmor. Kulağa çok garip gelmiyor mu?

Dünya Dışı Yaşam da Mor Renk Bulgusu

Başka gezegende mor hayat? 

Bildiğimiz gibi Klorofil yaprakları ve birçok bitki, saplarından yeşil pigmente fotosentez yoluyla sahiptirler. İki üniversitenin ortaklaşa yürüttüğü bir araştırma sonucunda, diğer gezegenlerde yaşamın mor olduğunu öne sürüyorlar.

Dünya dışı yaşamla ilişki nedir?

Araştırmacılara göre, eğer bu Dünya üzerinde olsaydı, aynı stratejinin başka dünyalardan varsayımsal basit yaşam formları da üretilme ihtimali olabilirdi.

Bu keşif, araştırmaya göre, gezegenimizin uzak geçmişte lavanta gölgesi olabileceği anlamına geliyor. Bu nedenle, araştırmanın arkasındaki bilim adamları , diğer gezegenlerde yaşam bulmaya çalıştıklarında, dışsal gezegenlerde aranan organizma türlerinin kapsamının genişletilmesi gerektiğini ileri sürmektedir.

Dünya Dışı Yaşam da Mor Renk Bulgusu Dünya Dışı Yaşam da Mor Renk Bulgusu Reviewed by Yakup Topcu on 10/27/2018 02:45:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal