Yükleniyor...

2021 Yılında Plastik Kullanımı Yasaklanacak!

2021 Yılında Plastik Kullanımı Avrupa'da Yasaklanacak

Avrupa Birliği çevre ve geri dönüşüm yönünde büyük bir adım attı. Avrupa Parlamentosu 571 oy çokluğuyla bu yönergeyi onayladı. 2021 Yılından sonra Avrupa'da plastik kullanımı olmayacak.

Tek kullanımlık plastik ürünlerin satılmasına ve ithal edilmesine karşı bir yasaklama getirilecek. Denizlerdeki kirliliğin % 70'inden sorumlu plastiklerin sonunu getirecek.

2030 yılı için iklim değişikliğinin sonuçları hakkında Birleşmiş Milletler raporunu takiben, Avrupa Parlamentosu Çevre ve Halk Sağlığı Komitesi , bu ürünlerin 2021'de piyasadan çekilme işlemlerine başlamasını onayladı.

Bu sürecin bir sonraki aşaması, Avrupa Birliği'nin (AB) üye ülkelerinin bu tedbiri bağlayıcı yasaya dönüştürme sürecidir.

2021 Yılında Plastik Kullanımı Yasaklanacak! 2021 Yılında Plastik Kullanımı Yasaklanacak! Reviewed by Yakup Topcu on 10/28/2018 10:30:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

2 yorum

  1. Olması gereken gerçekleşiyor! Ülkemizde de bununla ilgili bir çalışma var diye hatırlıyorum ama...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Umarım biz de bu yeniliğe ayak uydurabiliriz. Hem çevre hem de insan sağlığı açısından çok önemli :(

      Sil

İsmiTekno Sosyal