Yükleniyor...

ÖSYM'den Açıklama! Ek Tercihler Yarın Açılıyor

ÖSYM'den Açıklama! Ek Tercihler Yarın Açılıyor

ÖSYM EK TERCİH BAŞVURUSU NE ZAMAN ALINACAK?

ÖSYM'nin ek tercih süreci, geçtiğimiz yıl 18 Ağustos tarihinde tamamlanan üniversite kayıtlarının ardından, 25 Ağustos tarihinde alınmaya başlamıştı.

Ek tercih işlemlerinin 14 Eylül Cuma günü alınmaya başlayacağını ÖSYM resmi sitesinde bildirdi. Artık gözler yarın için bekliyor olacak.

Ek tercih kılavuzuna internet sitesinden bakabilirsiniz.

DUYURU
(13 Eylül 2018)
2018-YKS Ek Yerleştirme Tercihleri Alınacak
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır. Adaylar, 2018-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklardır.

Ek yerleştirme işlemleri, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu ve 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile Ek’te sunulmuş olan 2018-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kural ve ilkelere göre yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM'den Açıklama! Ek Tercihler Yarın Açılıyor ÖSYM'den Açıklama! Ek Tercihler Yarın Açılıyor Reviewed by Yakup Topcu on 9/13/2018 05:05:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal