Yükleniyor...

English

İngiliz Hava Şirketi British Airways Hacklendi

British Airways, web sitesinin saldırıya uğradığını ve 380.000'den fazla müşterinin verilerinin çalındığını açıkladı.

Şirket, verilerin 21 Ağustos ile 5 Eylül tarihleri arasını kapsadığını ve bu saldırıyı yetkililere ilettiğini dile getirdi.

Çalınan bilgilerin içinde kullanıcı isimleri, adresleri, telefon numarası ve ödeme bilgileri yer aldığı biliniyor.

İngiltere saatiyle 21 Ağustos 2018 21.08'den, Eylül 2018 21:45'e kadar, ba.com ve havayolunun uygulamasıyla ilgili rezervasyon yapan müşterilerin kişisel ve finansal bilgileri ele geçirildiği öğrenildi.

British Airways Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Alex Cruz, “Bu suç faaliyetinin neden olduğu aksaklıktan dolayı çok üzgünüz. Müşterilerimizin verilerinin korunmasını çok ciddiye alıyoruz ”dedi.

Eğer sizde bu tarihler arasında rezervasyon yaptıysanız veya tanıdığınız birisi bu faaliyeti gerçekleştirdiyse şirket ile iletişime geçmeniz önerilir.

İngiliz Hava Şirketi British Airways Hacklendi İngiliz Hava Şirketi British Airways Hacklendi Reviewed by Yakup Topcu on Eylül 08, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal