Yükleniyor...

English

Google, Akciğer Kanserini Tespit Edebilen Bir Algoritma Üzerinde Çalışıyor

Google, Akciğer Kanserini Tespit Edebilen Bir Algoritma Üzerinde Çalışıyor

Yapay zeka tespiti ve hastalığın analizine yardımcı olması için tıp alanını yarar bir araca dönüşecek bir proje üzerinde çalışan Google büyük bir adım atmayı planlıyor. 

New York Üniversitesi'nden bir grup bilim adamı, bir Google algoritmasının, akciğer kanseri alt tipini, % 83 ile% 99 arasında bir doğrulukla ayırt edebildiğini söylüyorlar. 

Yapay zeka kanseri tespit etmeye yardımcı olacak

Inception v3 ABD şirketi tarafından yayımlanan bir açık kaynak algoritmasıdır.

Günümüzde, en sık görülen akciğer kanseri tiplerinden ikisinde adenokarsinom (LUAD) ve skuamöz hücreli karsinom (LUSC) deneyimli bir patolog tarafından görsel inceleme yapılmasını gerektirmektedir.

Algoritma derin bir öğrenme aracı olarak kabul edilir . Denemenin ilk aşamasında kanser hücrelerini sağlıklı olanlardan % 99 oranında ayırt edebildi. Bu aşamadan sonra, LUAD ve LUCS arasında ayrım yapmayı öğretti.

Google, Akciğer Kanserini Tespit Edebilen Bir Algoritma Üzerinde Çalışıyor Google, Akciğer Kanserini Tespit Edebilen Bir Algoritma Üzerinde Çalışıyor Reviewed by Yakup Topcu on Eylül 22, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal