Yükleniyor...

English

İnsana Özgü Yeni Bir Nöron Türü Keşfedildi

Nöronlar vücudumuzun temel bir parçasıdır, diğer hücrelerle doğru, hızlı ve uzun bir mesafede iletişim kurma yeteneğine sahiptirler. Bir grup nörobilimci laboratuvar hayvanlarında bulunmayan yeni bir tür nöron keşfetti.

Araştırmanın , insanlar ve primatlar için benzersiz olabilen yeni bir beyin hücresi türü olduğunu kanıtladılar . Araştırmada, Allen Beyin Bilimi Enstitüsü uzmanları, bu yeni nöron "rosa mosqueta (kuşburnu)" adını verdikleri için, tüm yaprakların düşmesinden sonra bir gülü andıran bir yapı olduğunu dile getirdiler.

Kuşburnu nöronları, beyindeki nöronların aktivitesini düzenlemek için tasarlanmış olan inhibitör nöronların türüne aittir.

Allen Enstitüsü'nün araştırması, iki ölü adamın beyin dokusunda bulunan bulgular ile sonuçları belgeledi.

İnsana Özgü Yeni Bir Nöron Türü Keşfedildi İnsana Özgü Yeni Bir Nöron Türü Keşfedildi Reviewed by Yakup Topcu on Ağustos 29, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal