Yükleniyor...

English

Doğada Keşfedilen Yeni Geometrik Şekil: Scutoid

Vücudumuzun hücreleri her türlü tuhaf şekillerden oluşuyor. Örneğin, nöronlar arasında uzun, dallı bağlantılar vardır , kemikler gözenekli yapılar oluşturur ve kan damarları vücudun etrafında serbestçe yüzer.

İnsandaki geometrik figürlerin görselleştirilmesi

Çalışma , epitel hücreleri bir kalıplanmış şekil olarak Scutoid şeklini oluşturuyor.

Epitelyal hücreler embriyonik gelişimin temel bileşenleridir ve organlar oluştukça oluşan bükümlere karşı direnmelidirler.

Uzmanlar bu tür birleşik hücrelerin prizmalar oluşturduğunu düşünüyordu , ancak Seville Üniversitesi'nden biyolog Luis M. Escudero tarafından yürütülen araştırma sayesinde, bu bilginin yanlış olduğu doğrulandı.

Doğanın alt kısmına ulaşmak için araştırmacılar Voronoi tasarımına dayanan hesaplama modellerini kullandılar.Ekip, farklı hayvanlardaki üç boyutlu doku paketlemesini analiz etmiş ve modelin tahmin ettiği şekilleri benimsediğini bulmuştur. Scutoid yapı , hücrelerin enerjiyi boşa harcamadan birleşmesine izin verir.

Böcekler ve eşsiz geometrik figürleri

Araştırmacılar bu figürü "Scutoid" kelimesiyle isimlendirdiler, ki bunlar bazı böceklerin, özellikle de böceklerin toraks şeklini andırıyorlar .

Doğada Keşfedilen Yeni Geometrik Şekil: Scutoid Doğada Keşfedilen Yeni Geometrik Şekil: Scutoid Reviewed by Yakup Topcu on Ağustos 11, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal