Yükleniyor...

English

Always On Display Nedir, Çok Şarj Harcar mı?


Alway On Display, telefon kilitlendiğinde ekranda sürekli saat ve bildirim ikonları bulunmasını sağlayan özelliktir. (İkon, saat, sahip bilgisi modelden modele değişiklik gösterebilir.)
Bazı telefonlarda yakınlık ve ışık sensörü ile telefon cep, çanta vs. gibi yerlere konulduğunda ekranı tamamen kapatır.

Samsung Always On Display'de saate iki kere tıkladığınızda oklar çıkar, kaydırdığınızda veya oklara bastığınızda çalan müziği durdurup başlatmanızı veya değiştirmenizi sağlayan panel çıkar, tekrar kaydırdığınızda o günkü etkinlik planınızı gösteren panel ortaya çıkar.
LG'de sadece saat ve bildirim ikonu bulunmaktadır.

(Elimde LG G6 ve Samsung J7 Pro bulunduğundan sadece bu ikisini inceleyebildim, diğer marka ve modellerde farklılıklar olabilir, ayarlar kısmından detayları görebilirsiniz.)

Always On Display çok şarj harcar mı?

Şarj tüketimi oldukça azdır, sadece ilgili pikselleri düşük güçte çalıştırılması şarjınızın düşüşünde çok etken olmamakta. (Telefona dahil gelen AOD için geçerlidir, sonradan indirilen 3.parti uygulamalar bu duruma dahil değildir.)

AOD şuan için AMOLED, S-AMOLED ekrana sahip güncel cihazlarda bulunmaktadır.

Always On Display Nedir, Çok Şarj Harcar mı? Always On Display Nedir, Çok Şarj Harcar mı? Reviewed by Görkem Kölsün on Ağustos 04, 2018 Rating: 5

Merhaba ben Görkem Kölsün. Yaşım 15. İsmi Tekno Sosyal Medya Yönetmeni ve Editörüyüm. 2014 yılından bu yana elektrik-elektronik, vektörel çizim, fotoğrafçılık, fotoğraf düzenleme, video montajı ve yazılımcılığı hobi olarak yapmaktayım. Araştırdığım veya deneyimlediğim konular ağırlıklı olmak üzere teknoloji içerikli haberler yayınlamak için 2017 yılında İsmi Tekno ekibine katıldım.

Önerilen Yayınlar × +

4 yorum

 1. Nereden açılıp kapatılıyor bu özellik acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Samsung cihazlarda ( Hepsi değil) Kilit Ekranı ve Güvenlik seçeneğine tıklayın. ve en üst kısımda bu seçeneğin aktif veya pasif olduğunu göreceksiniz.

   Sil
  2. Sony xPeria XA1 Ultra kullanıyorum; baktım bulamadım. Demek ki bizde yok.

   Sil
  3. Evet abi sadece Samsunglarda var.

   Sil

İsmiTekno Sosyal