Yükleniyor...

Uzayda Büyüyen Bitkiler Kansere Ve Alzheimer'a Karşı Kullanılabilecek


Araştırmacılar, kanseri yenmenin anahtarı uzayda bitki yetiştirmek olabileceğini söylüyor.

Alzheimer'den kistik fibrozise kadar birçok hastalık için tedavi umudu sunan bitkilerin sıfır yerçekiminde yetiştirildikleri zaman farklı kimyasallar saldıkları görülmüştür.

Bilim adamları uyuşturucu geliştirmek için International Space Station astronotları ile özel su, toprak ve ışık yöntemleri üzerinde çalışıyorlar.

Kanser ve anksiyete ile savaştığı bilinen Madagaskar Periwinkle ve Valerian tohumları zaten yörüngeye gönderildi.

Kentucky'deki Space Tango'nun kurucusu ve başkanı Kris Kimel şöyle diyor: “Şu anda farmasötikte çalışıyoruz - kanserde, Parkinson hastalığında, Alzheimer'de, kistik fibroziste vs. Çok zor, karmaşık hastalıklar var.”

Yaşam boyu süren bir arkadaşı ,işbirlikçisi Joe Chappell, mikro yerçekimindeki büyüyen bitkilerin tam “genetik potansiyelini” açacağına inanıyor.

“Bitkiler, karşılaştıkları koşullarla mücadele etmelerine yardımcı olmak için kullanabilecekleri bir genetik rezervuara sahiptir.” dedi.

Kentucky Üniversitesi'nde profesör olan Joe Chappell, “Bir çeşit Pandora'nın kutusunu açmayı umuyoruz” dedi .

Uzayda Büyüyen Bitkiler Kansere Ve Alzheimer'a Karşı Kullanılabilecek Uzayda Büyüyen Bitkiler Kansere Ve Alzheimer'a Karşı Kullanılabilecek Reviewed by Yakup Topcu on 7/09/2018 08:13:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal