Yükleniyor...

Honda ASIMO Robot Üretimi Ve Geliştirilmesi Neden Durduruldu?

Dünyanın ilk insansı robotlarından biri olan Honda Asimo robot için yolun sonuna gelindi. Üretici Honda, projeyi sonlandıracağını ama Asimo'nun teknolojisinin başka ürün ve hizmetlerde yaşayacağını açıkladı.

En son 2011 yılında ağır bir revizyon geçirmişdir ve son halini almıştır.O tarihten beridir ciddi bir güncelleme ve değişime uğramamıştır.Bu robotun üreticisi olan HONDA arka plana attığını belirtmiştir.Kyodo News'in yaptığı açıklamalara göre ise Honda bu robota noktayı koymuştur.


Honda başka bir robot geliştirecek mi? 


Suudi Arabistan'ın vatandaşlık verdiği robot Sophia, insansı robotların öncüsü konumuna yerleşti. Honda'nın durdurulan Asimo projesiyle bu alanda üretime dur deyip demeyeceği merak ediliyor fakat Kyodo News'in haberine göre bir Honda yetkilisi, firmanın Asimo adı taşımayan 2 ayaklı farklı bir robot geliştirebileceklerini belirtti.Honda ASIMO Robot Üretimi Ve Geliştirilmesi Neden Durduruldu? Honda ASIMO Robot Üretimi Ve Geliştirilmesi Neden Durduruldu? Reviewed by Enes YALÇINKAYA on Temmuz 30, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Enes.17 yaşındayım.İsmi Tekno sitesinde 18.06.2018 tarihinden beri editör olarak görev yapıyorum.Genellikle uygulamalar ve tasarımlar hakkında haber yazıyorum. Bu işe çok ilgiliyim.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal