Yükleniyor...

Apple Yine Yapacağını Yaptı:İşte O Type-C Teknolojisi


Type-C Nedir: Type-C dediğimiz ürün yukarıda görüldüğü gibi bir elektronik şarj aletinin uç kısmına verilen isimdir.

Type-C'nin mucidini sorar gibisiniz, tabiki de APPLE mühendisleri tarafından icad edilmiştir. O dönem yeni yaptığı MacBook laptopta ki tüm girişleri kaldırarak sadece Type-C öne çıkarmıştır.

Apple ile ilgili blog yazılarıyla tanınan John Gruber için Type-C teknolojinin dönüm noktası olmasını bekliyordu.Tabikide John Gruber'in düşüncesi kısmen yanlış durumda diyenilirz çünki John Gruber konuşmalarında bu teknolojiyi sadece Apple şirketi değil tüm şirketler kullanacak demişdi ama ne yazık ki piyasada sayılı kadar Type-C girişli cihaz vard

Peki Type-C teknolojisi nasıl yorumlanıyor?

İlk olarak kendi düşüncelerimi ve yaşadıkalrımı paylaşayım.Type-C teknolojisini kullanmaya ilk olarak 2016 yılında Teknosa Preo P2 model akıllı telefon ile tanıştım hala da bu akıllı telefonu kullanıyorum bugune kadar şarj olma sorunu vs. yaşamadım ama benim için asıl sıkıntı olan telefonu ev dışında iken şarj etmek olurdu çünki Type-C kullanıcısı iseniz dışarıda şarj etmek başlı başına bir sorun.Bu sorunuda Type-C'yi micro usb dönüştürücü aldım sorunum çözüldü herhangi biir sorunum yok şuanda.

Sizden gelen sorular

Televizyona bağlama özelliği oluyormu ?

Televizyona bağlama işlemini yapmanız için sadece Type-C kablonuz yeterli değidir.Bir adet HDM kablosu ve Type-C dönüştürücü almanız lazımdır.Ortalama maliyeti  40 tl civarındadır.

Peki micro usb girişe type c kablo kullanabilirmiyiz ?

Hayır micro usb girişine Type-C kablosunu takamayız yuva girişleri farklıdır.Ama ek olarak micro usb'yi Type-C ye dönüştürücü almanız durumunda kullana bilirsiniz.

Not : Tüm sorularınızı enesylcnky@ismitekno.com adresinden sorabilirsniz.

Apple Yine Yapacağını Yaptı:İşte O Type-C Teknolojisi Apple Yine Yapacağını Yaptı:İşte O Type-C Teknolojisi Reviewed by Enes YALÇINKAYA on 6/23/2018 10:16:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Enes.17 yaşındayım.İsmi Tekno sitesinde 18.06.2018 tarihinden beri editör olarak görev yapıyorum.Genellikle uygulamalar ve tasarımlar hakkında haber yazıyorum. Bu işe çok ilgiliyim.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal