Yükleniyor...

Hayvanlar Neden Habitattan Uzaklaşıyor?

Hayvanlar Neden Habitattan Uzaklaşıyor?

Mercan resifleri ile yüzmeyen timsahlar veya büyük çayırların etrafında asılı pumalar (dağ ormanlarını tercih ederler). Kuzey Amerika'nın büyük nehirlerinde orcas (Katil Balina) ile tanışmak daha maceracı olacaktır.

İklim değişikliği, immoderasyon kaydı, ekili alanların genişlemesi ve yaygın kentleşme, birçok hayvan türünün yaşam alanlarından uzaklaşmasına neden olmuştur. Sorun, yok olma tehlikesi olanlar için çok ciddidir. Bu, bilimsel topluluğun, sürecin zorunlu olarak terk edilmiş olanlara benzer yeni alanlar bulmakla sınırlı olduğunu düşünmesine neden olmuştu.

Duke Üniversitesi'nde (UD), ABD, uzmanlar tarafından soruşturma koruma programları sayesinde, bazı  büyük deniz türleri bulundu ve karasal yırtıcı nüfusları yavaş yavaş kurtarıldı.

Böylece timsahlar, su samuru, Coyote, gri balinalar, gri kurt, puma, orangutanlar ve yırtıcı hayvanların diğer türleri arasında artış oldu.

Varlıkların hayatta kalmak için kaçtıkları bir gerçektir. Kaçtıkları yerlerde hayatta kalmaya çalışan bu varlıklar yerleştikleri yerlerde koloni haline gelmişlerdir.

Hayvanlar Neden Habitattan Uzaklaşıyor? Hayvanlar Neden Habitattan Uzaklaşıyor? Reviewed by Yakup Topcu on 5/12/2018 12:06:00 ÖÖ Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

1 yorum

  1. Hayvanların üzerine bu kadar gidilirse olacağı da budur. Mercan resifleri de keza aynen..

    YanıtlaSil

İsmiTekno Sosyal