Yükleniyor...

Google’ın Yeni Yapay Zekası Sizi Bir Robotla Konuşturacak

Google Duplex, arama yapmak zorunda kalmadan sesli aramalar yoluyla randevu ve rezervasyon yapmanızı sağlayan yepyeni Google Asistan özelliğidir.

Bu hafta başında I / O 2018'de yayınlanan Duplex, Google'ın istediği gibi çalıştığı müthiş bir teknolojidir. Asistan, her zamankinden daha çok insanı seslendirir; bu, Asistan yalnızca sizinle ve ailenizle etkileşim kurduğu sürece, hizmet için mükemmel bir özelliktir. Ancak, Asistan konuştuğu insanlara, bir robotun daha çok insanı seslendirmek için “uhmms” ve “aaah” gibi sesleri ürettiğini de söylemek istiyoruz. Tamamen ürkütücü bir girişim.

Ayrıca, akıl eğilimi, Google'ın gizlilikle ilgili herhangi bir sorun çıkarmaması için üzerinde çalıştığı bir özelliktir. İnsanların bir robotla konuştuklarının ön plana çıkması, G / Ç etkinliği sırasında Google'ın en önemli önceliği olmalıdır. Elbette, demoların dünyaya ses teknolojisinin nasıl ilerlediğini göstermeye ikna olması gerekiyordu. Ancak Google, bir robotun rezervasyon yaptıracağı bu tür aramalardaki tek kişiyi nasıl bilgilendireceği konusunda net bir duruş sergilemelidir.

The Verge’e yapılan bir açıklamada Google, Duplex çağrılarına katılan kişilerin bir robotun onlarla konuştuğunu bildireceğini doğruladı:

Google Duplex hakkındaki tartışmayı anlıyor ve buna değer veriyoruz. Başlangıçta söylediğimiz gibi, teknolojideki şeffaflık önemlidir. Bu özelliği yerleşik bir ifşa ile tasarlıyoruz ve sistemin uygun şekilde tanımlandığından emin olacağız. I / O'da gösterdiğimiz şey, erken bir teknoloji demosuydu ve biz bunu bir ürüne dönüştürdüğümüz için geri bildirimi bir araya getirmeyi umuyoruz.
Duplex'in ne zaman başlayacağı henüz belli değil ve başlangıçta yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıya ulaşacak. O zamana kadar, Google büyük olasılıkla Dubleks'in kendini insanlara nasıl özdeşleştireceğini açıklayacaktır.

Google’ın Yeni Yapay Zekası Sizi Bir Robotla Konuşturacak Google’ın Yeni Yapay Zekası Sizi Bir Robotla Konuşturacak Reviewed by Yakup Topcu on 5/12/2018 12:19:00 ÖÖ Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

2 yorum

  1. Google i/o etkinliğini bende yakından takip ettim ve dev yeniliklerle geliyor gerçekten. Bu da o yeniliklerin içinden en iyilerden biri. Muazzam bir teknoloji

    YanıtlaSil
  2. Google Duplex ile yeni girişimlerin kapısını zorluyor.Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim google yapay zekanın doruklarında gezerken bizler halen nelerle uğraşıyoruz.. Google yapay zekayı arama sonuçları algoritmalarına dağıtırken bu gibi uğraşılara da emek veriyor.Tabi hoş onca mühendis boş durmayacak google bünyesindeki.

    YanıtlaSil

İsmiTekno Sosyal