Yükleniyor...

Tip 1 Diyabet Tedavi Edilebilecek


Son araştırmalar, tip 1 diyabetin BL001 adı verilen bir bileşikle tedavi edilme olasılığının olduğunu gösteriyor.

Tip 1 diyabet

Diyabet, kandaki glikoz seviyesinin yüksek olduğunu gösteren bir durumdur. Tip 1 durumunda, pankreas az veya glikozun işlenmesine yardımcı olan insülin hormonu üretmediği için olur. Vücudun insülin eksiklikleri olduğunda, kan glikozu yükselir, bu da kalp ve böbrek problemlerine ve ayrıca sinirler, gözler ve dişlerdeki komplikasyonlara neden olur.

BL001, pankreas hücrelerini yeniden oluşturan bileşik

Fareler ile yapılan testlerde, araştırmacılar, beta hücrelerinin yüzeyinde bulunan LRH-1 proteinini, bileşik BL001 ile enjekte ederek aktive ettiler. Sonuç olarak: pankreas hücreleri yenilenmeye başladı, buna ek olarak bu madde ölümlerini bloke etti.  

Fareler ile yapılan testler tatminkar olmasına rağmen, doktorlar , insanlarda tip 1 diyabetin tedavisi için bu yöntemin kullanılma imkanlarını incelemeye devam ediyorlar.

Tip 1 Diyabet Tedavi Edilebilecek Tip 1 Diyabet Tedavi Edilebilecek Reviewed by Yakup Topcu on 4/20/2018 11:24:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal