Yükleniyor...

English

Neden Bitcoin Kullanmalıyız?
Neden Bitcoin Kullanmalıyız?
Bitcoin başlangıçta  alternatif, merkezi olmayan bir ödeme yöntemi olarak yaratıldı . O zamanki uluslararası banka transferlerinden farklı olarak, düşük maliyetli ve neredeyse anlık. Satıcılar için ek bir avantaj (kullanıcılar için daha az), geri ödeme yapılmaması ve pahalı geri ödeme tehdidini ortadan kaldırmasıydı.

Bununla birlikte, yurtiçi ödeme yöntemlerindeki iyileşme ve uluslararası transferlerin alternatif (kripto-para olmayan) biçimlerinin hızlı gelişimi, özellikle artan ücretler  ve sık sık ağ darboğazları nedeniyle bu alandaki bitcoin'in avantajını azaltmıştır .
Ayrıca, kara para aklama ve yasa dışı işlemlerin önlenmesine yönelik artan gözetim ve düzenleme  , kripto para biriminin gizlilik nedenleriyle kullanımını kısıtlamıştır.

Dünyanın bazı bölgelerinde, bitcoin hala paranın karşısındaki para transferi için daha verimli ve daha ucuz bir yoldur ve birkaç havale girişimi  bu özelliği kullanmaktadır. Bitcoin'in maliyet ve hız avantajları, geleneksel kanallar geliştikçe (ve ağın ücretleri artmaya devam ettikçe) erozyona uğruyor ve likidite birçok ülkede sorun olmaya devam ediyor.

Ayrıca, bir dizi büyük ve küçük perakendeci  bir ödeme şekli olarak kripto para birimini kabul etmektedir, ancak raporlar  bu işleve olan talebin yüksek olmadığını göstermektedir.

Ve birçok birey, varlıklarının bir kısmını güvenli bir şekilde depolanmış bitcoin içinde tutarak kendilerini daha rahat hisseder ; burada merkezi bir otorite erişimi engelleyemez veya kesebilir.

Son zamanlarda, bitcoin yatırım varlığının rolünü üstlenmiş görünmektedir ; zira tüccarlar, kurumsal yatırımcılar ve küçük tasarruf sahipleri , fiyat artışından kaynaklanan potansiyel kazançlara uyandırılmıştır .

Bazı kaynaklara göre , para aklama için bitcoin giderek daha fazla kullanılıyor . Ama bunu yapamayacağınızı biliyoruz. Yaygın inanılır gibi izlenebilir ve saydam hem olduğuna göre zaten Bitcoin, kara para aklama, ekstorsiyon veya terörizm finansmanı için iyi bir araç değil son bir dalgası olarak tutuklama  olabilir kanıtlamak .


Neden Bitcoin Kullanmalıyız? Neden Bitcoin Kullanmalıyız? Reviewed by Eray Erler on Nisan 25, 2018 Rating: 5
Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal