Yükleniyor...

İki Yüz Nakli Geçiren Adam Hayatta Kalan İnsan Olarak Tarihe Geçti

Jerome Hamon, iki yüz nakli ile hayatta kalan ilk insan olarak tarihe geçti .

İki Yüz Nakli Geçiren Adam Hayatta Kalan İnsan Olarak Tarihe Geçti

2010 yılında Paris'te Laurent Lantieri Dr. Georges Pompidou hastanesinde, yapılan tam yüz nakli, nörofibromatozis denilen genetik bozukluk yüz deformasyona neden oldu. 

Ama birkaç yıl sonra, Jerome'un durumu karmaşık hale geldi. 2015 yılında hastalandığında, nakilleri reddetmemesine yardımcı olan başka ilaçlarla müdahale eden ilaçlar kullandı. Bunun sonucunda , yüzündeki greftler ölmeye başladı, bu yüzden tüm dokuyu çıkarmak zorunda kaldılar, Hamon'u yüzsüz bıraktılar: göz, ​​göz kapağı ve kulak tamamen çıkarıldı.

Birkaç ay sonra, 43 yaşındaki Hamon'a , yeni bir nakil yapıldı . İkinci işlemden önce, doktorlar son prosedürün bazı antikorlarının yeni yüzünü etkilemesini önlemek için tüm vücuttaki kanı değiştirmek zorunda kaldılar.

Halen, Hamon yeni cildinin reddedilmesini önlemek için bağışıklık sistemini baskılayan bir tedavi görmektedir.

İki Yüz Nakli Geçiren Adam Hayatta Kalan İnsan Olarak Tarihe Geçti İki Yüz Nakli Geçiren Adam Hayatta Kalan İnsan Olarak Tarihe Geçti Reviewed by Yakup Topcu on 4/28/2018 09:45:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

2 yorum

  1. #BirYaşımaDahaGirdim !

    Kişi için çok zor bir durum. Sağlığımızın kıymetini bilmeliyiz...

    YanıtlaSil
  2. Gerçekten insan hayret ediyor bilimin bu denli gelişmesin ve insanlar ne zorluklar çekiyor şükretmeliyiz

    YanıtlaSil

İsmiTekno Sosyal