Yükleniyor...

English

Bitcoin Nasıl Satılır?


Bitcoin Nasıl Satılır?
Bu günlerde bitcoin satın almak için mevcut tüm yöntemler hemen hemen  aynı zamanda satış seçeneği de sunuyor.

İstisna, bitcoin ATM'leridir - bazıları, nakit için bitcoin değiştirmenize izin verir, ancak hepsi değil. Coinatmradar , bölgenizdeki bitcoin ATM'lerine sizi yönlendirecek.

Tüm borsalar, satın aldığınız kadar satmanıza da olanak tanır. Bitcoin'inizi satmak için seçtiğiniz döviz türü ne tür bir sahip olduğunuza bağlı olacaktır: küçük yatırımcı, kurumsal müşteri veya tüccar?

GDAX ve İkizler gibi bazı platformlar , kurumsal yatırımcılardan ve tüccarlardan büyük siparişler almayı hedefliyor.

Perakende müşterileri, Coinbase , Kraken , Bitstamp , Poloniex vb. Değişimlerinde bitcoin satabilirler . Her bir değişim farklı bir arayüze sahiptir ve bazıları güvenli depolama gibi ilgili hizmetler sunmaktadır. Bazıları , tüm işlemler için doğrulanmış bir tanımlama gerektirirken , diğerleri küçük miktarlarda ise daha rahattır.

(Elbette , satışta yaptığınız herhangi bir karı ilgili vergi dairenize bildirmeyi unutmayın !)

İsterseniz, bitcoin'inizi nakit yerine başka şifrelere dönüştürün. ShapeShift gibi bazı değişimler , bu hizmete odaklanarak, bitcoin ve eter, litecoin, XRP, dash ve diğerleri arasında geçiş yapmanızı sağlar.

Başka bir alternatif doğrudan satıştır. LocalBitcoins , BitQuick , Bittylicious ve BitBargain gibi platformlarda bir satıcı olarak kayıt olabilirsiniz ve ilgili taraflar, fiyatınızı beğendiklerinde sizinle iletişim kuracaktır. İşlemler genellikle banka hesabınıza havale veya tel üzerinden yapılır; bundan sonra kabul edilen miktarda bitcoini belirtilen adrese aktarmanız beklenir.

Veya, bir bitcoin cüzdanı kurulduktan sonra doğrudan arkadaşlarınıza ve ailenize satabilirsiniz. Sadece bitcoin gönderin, nakit veya mobil ödeme toplayın ve birlikte bir kutlama içeceği alın. (Not: Para kazanmak için yabancılarla birebir görüşmek genellikle iyi bir fikir değildir. Güvende olun.)


Bitcoin Nasıl Satılır? Bitcoin Nasıl Satılır? Reviewed by Eray Erler on Nisan 25, 2018 Rating: 5
Önerilen Yayınlar × +

2 yorum

  1. Bitcoin nasıl satılır sorusundan çok şey öğrendim ama bir türlü cesaret edemiyorum şu olaya girmeye.Yakında ismitekno ile ona da cesaret edeceğimmm

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hahaha güldürdün Be Murat... Bizde de maalesef Bitcoin yok :D

      Sil

İsmiTekno Sosyal