Yükleniyor...

English

Bitcoin Nasıl Alınır?


Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin borsalarda veya doğrudan pazardaki diğer kişilerden satın alınabilir.

Onları, paranızdan kredi kartlarına ve banka kartlarından tel transferlere, hatta diğer kripto para birimlerinden, satın aldığınız kişiye ve bulunduğunuz yere bağlı olarak, çeşitli şekillerde ödeyebilirsiniz.
1 - Bir Cüzdan Kurmak

İlk adım, bitcoininizi saklamak için bir cüzdan oluşturmaktır - tercih ettiğiniz satın alma yöntemi ne olursa olsun, bir ihtiyacınız olacaktır. Bu, çevrimiçi bir cüzdan (bir değişim platformunun parçası ya da bağımsız bir sağlayıcı aracılığıyla), bir masaüstü cüzdanı, bir mobil cüzdan ya da bir çevrimdışı cüzdan (bir donanım aygıtı ya da bir kağıt cüzdan gibi ) olabilir.

Bu cüzdan kategorilerinde bile, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli hizmetler vardır, bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun sürümü seçmeden önce biraz araştırma yapın.

Bazı cüzdanlar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz, ayrıca burada ve burada nasıl kullanıldığına dair ipuçları bulabilirsiniz .

Herhangi bir cüzdanın en önemli kısmı, anahtarlarınızı (bir karakter dizisi) ve / veya şifrelerinizi güvende tutmaktır. Onları kaybederseniz, orada depolanan bitcoin'e erişiminizi kaybedersiniz.

ONLINE SATIN ALMA

2 - Bir Değişim Hesabı Açmak

Cryptocurrency borsaları sizin adınıza bitcoin alır ve satar. Orada yüzlerce  likidite ve güvenlik değişen derecelerde halen faaliyet gösteren ve yenileri diğerleri sona ederken ortaya çıkmaya devam kapanıyor . Cüzdanlarda olduğu gibi, seçim yapmadan önce bazı araştırmalar yapmanız önerilir - seçim yapmak için birçok tanınmış borsaya sahip olmanız için yeterince şanslı olabilirsiniz veya coğrafi alanınıza bağlı olarak erişiminiz bir veya iki ile sınırlı olabilir.

Büyük Bitcoin değişimi US $ hacim açısından şu anda dünyada olduğu Bitfinex esas nokta tüccarlar hedefleniyor rağmen. Diğer yüksek hacimli değişimler Coinbase , Bitstamp ve Poloniex'tir , ancak küçük miktarlar için en tanınmış borsalar iyi çalışmalıdır. (Not: Yazma zamanında, bitcoin ticaretindeki faiz artışı, perakende satış ve satış işlemlerinin çoğuna baskı yapmaktır, bu yüzden bir derece sabır ve ihtiyat tavsiye edilir.)

Müşteri-bilinci (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) düzenlemesi üzerinde yapılan kısıtlamalarla, birçok borsada artık hesap kurulumu için doğrulanmış kimlik bilgisi gerekmektedir. Bu genellikle resmi kimliğinizin bir fotoğrafını ve bazen de bir adres kanıtını içerecektir.

Borsaların çoğu banka havalesi veya kredi kartı ile ödeme kabul etmektedir ve bazıları Paypal transferleri ile çalışmak istemektedir. Ve çoğu değişim ücretleri  (genellikle bitcoin ağını kullanma ücretlerini içerir).

Her değişimin hem kurulum hem de işlem için farklı bir prosedürü vardır ve satın alma işlemini yürütmek için size yeterli detay vermelidir. Değilse, servis sağlayıcıyı değiştirmeyi düşünün.

Borsa ödeme aldıktan sonra, sizin adınıza karşılık gelen bitcoin miktarını satın alacak ve bunları değişim üzerinde otomatik olarak oluşturulmuş bir cüzdanda depolayacaktır. Bu, ağ darboğazları nedeniyle dakikalar veya bazen saatler sürebilir. Dilerseniz (önerilen), daha sonra parayı alışveriş sepetinize taşıyabilirsiniz .

NAKİT İLE SATIN ALMA

3 - Bir Satın Alma Yöntemi Seçin

LocalBitcoins gibi platformlar, paranız için bitcoin alışverişinde bulunmak isteyen yakınlarınızdaki kişileri bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, LibertyX , Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bitcoin için nakit alışverişi yapabileceğiniz perakende satış mağazalarını listeler. Ve WallofCoins , Paxful ve BitQuick , size bir depozito yatırmanızı ve birkaç saat sonra bitcoin almanızı sağlayacak olan yakınınızdaki bir banka şubesine yönlendirecektir.

ATM'ler, nakit para karşılığında cüzdanınıza bitcoin gönderecek makinelerdir. Banka ATM'lerine benzer şekilde çalışırlar - faturalarda beslenir, cüzdanınızın QR kodunu bir ekrana kadar tutarsınız ve karşılık gelen miktarda bitcoin hesabınıza ışınlanır. Coinatrara size yakın bir bitcoin ATM bulmanıza yardımcı olabilir.


Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Nasıl Alınır? Reviewed by Eray Erler on Nisan 25, 2018 Rating: 5
Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal