Yükleniyor...

Bitcoin ile Ne Alabilirsiniz?


Bitcoin ile Ne Alabilirsiniz?

Perakende veya çevrimiçi mağazalarında bitcoin kabulünde tüccarlar arasında bir ilk ilgi dalgasından sonra, faiz, artan bitcoin işlem ücretleri ve değişken fiyat hareketleri, bir değişim aracı olarak daha az çekici hale getirdiği için büyük ölçüde azalmıştır.

Bu, bitcoin'inizi harcayacak hiçbir çıkış yeri olmadığı anlamına gelmez. Bu satış noktalarındaki bitcoin miktarları genellikle beklentileri karşılamıyordu ve bunu okuduğunuz zaman, bazıları bu seçeneği bırakmış olabilir.

Bununla birlikte, yazım sırasında, kripto para birimi ile geniş bir yelpazede mal ve hizmet satın alabilirsiniz. Bunu yapmanın avantajları arasında sınır ötesi işlemlerin kolaylığı ve anonimlik (elbette fiziksel teslimat istemediğiniz sürece) vardır. Bitcoin kabul ederek, tüccarlar daha geniş bir pazara girebilir ve ters ibrazlar hakkında çok fazla endişelenmek zorunda kalmazlar (alıcılar ürünü aldıktan sonra ödemeyi iptal ettiğinde).

Hediyeleri satın almak için bitcoin kullanmak istiyorsanız, en belirgin çözüm Gyft veya eGifter aracılığıyla hediye kartlarıdır . Alıcı daha sonra hediye kartını çok çeşitli perakendecilerin birinde harcayabilecektir.

Expedia , CheapAir ve Surf Air aracılığıyla bitcoin ile uçuşlar ve oteller için ödeme yapabilirsiniz . Eğer hırslarınız daha güçlüyse, Virgin Galaktik aracılığıyla, geniş yerlerden bazılarıyla uzay yolculuğu için ödeme yapabilirsiniz .

Microsoft , film, oyun ve uygulama tabanlı hizmetler indirebileceğiniz uygulama mağazalarında bitcoin kabul eder.

Bazı müzisyenler (Bjork, Imogen Heep) müziklerini kripto para karşılığı karşılığında indirmenize izin verecektir .

Evinizi donatmanız veya birine özel bir hediye almanız mı gerekiyor? Stok için ilk büyük perakendecilerin biriydi Bitcoin kabul etmeye 2014 yılında geri, ve kurucusu  Patrick Byrne hala teknolojinin en aktif savunucularından biridir.

Biraz altın aldın mı? Sharps Pixley , APMEX ve JM Bullion külçe karşılığında ellerinde bitcoin alacak.

ABD'de aç ve yaşarsanız , PizzaforCoins , bitcoin karşılığında kapınıza (pizzaya baktığınız yere bağlı olarak) bir pizza alır.

Aç olduğun bilgi varsa, birkaç özel ve devlet üniversitesi ve bir iki New York anaokulu bitcoin kabul eder.

Bazı yasal ve muhasebe firmaları da kripto para biriminde hizmetlerini ödemeyi kabul etmektedir.


Bitcoin ile Ne Alabilirsiniz? Bitcoin ile Ne Alabilirsiniz? Reviewed by Eray Erler on 4/25/2018 11:47:00 ÖS Rating: 5
Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal