Yükleniyor...

Akıllı Telefon Bağımlısı Çocuklar Artık Kalem Tutamıyor

Akıllı Telefon Bağımlısı Telefonlar Artık Kalem Tutamıyor

Yeni bir araştırmaya göre, çocuklar teknolojiye fazla maruz kaldıkları için kalem tutma konusunda sıkıntı çekiyorlar.

İngiltere'nin Kalp Vakfı NHS Trust tarafından yürütülen bu çalışma, dokunmatik ekranlı telefonların ve tabletlerin aşırı kullanıldığını tespit etti ve çocukların parmak kaslarının gelişmesini engelliyor ve bu yüzden kalem tutamadıklarını dile getirdi.

The Heart of The Guardian gazetesinin aktardığı İngiltere Kalp Vakfı NHS Vakfındaki pediyatrik mesleki terapist Sally Payne, "Çocuklar 10 yıl önce el gücü ve becerisiyle okula geliyordu" dedi .

Payne, teknolojinin çocukların geleneksel oyunlarla elde ettikleri kurşun kalemi kavrama ve taşıma becerilerini geliştirmelerini önlediğini de sözlerine ekledi.

"Bir çocuğa iPad vermeleri, yapı taşlarını kesme, yapıştırma veya oyuncak ve halat çekme gibi kas yapımı oyunlarını yapmalarını teşvik etmekten daha kolalıyor" diye belirtti. "Bundan dolayı, kalem tutup asıl becerileri gerçekleştirmiyorlar." dedi

Akıllı Telefon Bağımlısı Çocuklar Artık Kalem Tutamıyor Akıllı Telefon Bağımlısı Çocuklar Artık Kalem Tutamıyor Reviewed by Yakup Topcu on 3/01/2018 10:14:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal