Yükleniyor...

Stephen Hawking, Einstein ve Pi, Ortak Noktaları Nedir?

En bilinen ve tanınan fizikçilerin ikisinde ortak ne var? Çeşitli entelektüellere göre, Stephen Hawking , Einstein'ın ardından en ünlü ikinci fizikçidir.

Bu iki parlak dahi, kendi çalışma alanlarından ziyade daha fazla ortak şeylere sahiptir:

Stephen Hawking, Einstein ve Pi, Ortak Noktaları Nedir?

- Stephen Hawking , Albert Einstein'ın 139 yaşında olduğu günde öldü .

- İki bilim adamı da 76 yaşında öldü.

- İkisi de yerçekimi dalgalarını inceledi. Albert Einstein Görelilik Genel Teorisinde yerçekimsel dalgalar stokları tahmin etti ve Stephen Hawking de geçen yıl aynı varlığı keşfettiğini.

- Hiçbiri okulda bir akademisyen değildi.

Pi'nin yıldönümü

1879 yılında meydana gelen Albert Einstein'in doğumu, ve Pi sayısının 30. yıldönümü , Google ayrıca bir doodle ile Pi sayısını anıyor.

Böylece, 14 Mart insanlık tarafından ve aynı güne denk gelen bu üç büyük olay için özellikle bilimsel alan tarafından hatırlanacak.

Stephen Hawking, Einstein ve Pi, Ortak Noktaları Nedir? Stephen Hawking, Einstein ve Pi, Ortak Noktaları Nedir? Reviewed by Yakup Topcu on Mart 14, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal