Yükleniyor...

Malakka Yarımadasında Yeni Bir Dil Keşfedildi!

Malakka Yarımadasında Yeni Bir Dil Keşfedildi!

Bir grup araştırmacı Malakka yarımadasında yeni bir dil keşfetti .

İsveçli araştırmacılar, dil dokümantasyon projesi yürütmek için bu yarımadanın çeşitli köylerini ziyaret ederek jedek adlı bir dil keşfetti. Malezyalı Pergau nehri yakınında yerleşmiş toplulukları keşfederken, 280 kişinin bu dili konuştuğunu keşfettiler.

Araştırmacılara göre, aborjin sakinleri tarafından konuşulan bir dil çeşididir , yani Malakka Yarımadası. Avusturya-Asya dilleri ailesine aittir.

Jedek'lerin hayat tarzları nedeniyle, kelime hazinesinde hukuki kavramları veya mesleki faaliyetleri tanımlayacak hiçbir kelime yoktur. Tuhaf bir şekilde, kabilen ödünç vermek, çalmak, satmak gibi kelimeleri bilmemektedirler ; ancak alışverişi ve paylaşımı ifade eden bilgiler vardır.

Bu dil türü, az sayıda konuşanı olmasından dolayı tehlike altındadır; bu yüzden, birçok proje bu kültürleri keşfetmek için, bu dili desteklemektedir.

Malakka Yarımadasında Yeni Bir Dil Keşfedildi! Malakka Yarımadasında Yeni Bir Dil Keşfedildi! Reviewed by Yakup Topcu on 2/25/2018 06:45:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal