Yükleniyor...

Amazon'dan Muhteşem Ürün Patenti


Amazon, işyerlerinde işçilerin el hareketlerini takip edebilen bileklik için patent aldı. Bileklikler, bir işçinin ellerinin, kutuları ile ilişkili olarak nerede olduğunu tespit etmek için ultrasonik dalgalar veya radyo yayınları ile çalışacak. Bir işçi yanlış ürünü bulursa, bilek bandı çalışanı doğru kutuya yönlendirebilen bir "haptik geribildirim sistemi" ile o kişiyi titreşerek uyaracak.

Amazon bilekliklerin işçilere daha verimli olmasını ve şirket depolarındaki ürünlerin yerlerini bulmasını kolaylaştıracağını söylüyor. Patent şirketleri "Envanter sistemleri büyüdükçe, çok sayıda paketleme, depolama ve diğer envanterle ilgili görevlerin aynı anda tamamlanmasının zorlukları önemsiz hale gelmektedir" dedi.  Amazon çalışanları, şirketin her hareketini takip etmesinden hoşnut duymayabilir.

Amazon , AFP'ye verdiği sözlerde , "Bu patent hakkındaki spekülasyonlar yanlış yönlendirildi ." dedi. "Dünyanın her yerindeki şirketler, her gün çalışanları depoyu kontrol etmek için ve siparişleri yerine getirmek için taşınabilir tarayıcılar kullanıyor. Bu fikir, eğer ileride uygulanırsa, yerine getirme ortaklarımız için süreci iyileştirecektir. Ekipmanları bileklerine taşırsak artık bilgisayar ekranlarından kurtulacaklarını söylüyor.

Amazon'dan Muhteşem Ürün Patenti Amazon'dan Muhteşem Ürün Patenti Reviewed by Yakup Topcu on Şubat 03, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal