Yükleniyor...

Süper Mavi Ay Geliyor! Peki Onu Nasıl Görebiliriz?


NASA," Ay Trifecta " olarak adlandırdığı olayı görebilmeniz için sizi 31 Ocak'da dışarı çıkmaya davet ediyor. Bu, mavi ayın ( ikinci dolunay), bir süpermarkın (Dünya etrafındaki hafif eliptik yörüngesinde en yakın noktasında olduğunda tam olan bir ay) nadir bir kombinasyonudur ve toplam ay tutulması veya "kan" Ay "olarak adlandırılır. Ay'ın yüzeyindeki Güneş'in gölgesi, kırmızımsı bir renk verir.


ABD'nin kıta sahasında, bu "süper mavi kan ayı"nın en iyi görüşleri, ajansın Washington DC merkezinden ay hakkında bloglar yayınlayan NASA program yöneticisi Gordon Johnston, yazılı bir açıklama yaparak Batı'da olacak. "Alarmınızı erken ayarlayın ve dışarı çıkın ve bir göz atın." diye belirtti.Alaska ve Hawaii'den ziyade dünyadaki diğer bölgelerde de görülebilecek tutulma, batıda ki doğu saatiyle 05: 51'de başlıyor.

Bunu da Tavsiye Ediyoruz: Büyük Bir Asteroid Neredeyse Dünya'ya Çarpıyordu!

Süper Mavi Ay Geliyor! Peki Onu Nasıl Görebiliriz? Süper Mavi Ay Geliyor! Peki Onu Nasıl Görebiliriz? Reviewed by Yakup Topcu on 1/24/2018 10:08:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal