Yükleniyor...

Bilime Göre Kadınların Zor Şartlarda Hayatta Kaldığını Biliyor Muydunuz?Kadınlar dünyanın birçok ülkesinde erkeklerden daha uzun yaşarlar. Çalışmalar , krizlere, hastalıklara ve zor durumlara karşı daha iyi dayanabildiklerini göstermektedir .

Akademik dergide Ulusal Bilimler Akademisi Proceedings'te yayınlanan bir araştırma, hassas durumlarda yeni doğanların yaşam beklentisinde dahi, kadınlarda erkeklerden ziyade hayatta kalma oranının daha yüksek olduğunu gösterdi.

Çalışma

Güney Danimarka Üniversitesi'nden Virginia Zarulli ve Duke Üniversitesi'nden meslektaşı James Vaupel, kıtlık, hastalık ya da birtakım talihsizliklerden ölenlerdeki son 250 yıllık ölüm oranını analiz ettiler .

Bulgular

Nüfusun çoğunluğunun öldüğü durumlarda dahi , erkeklerde mortalite çok daha yüksek olduğunu fark ettiler . Kadınlar erkeklerden altı ay ila dört yıl daha erken yaşadı.


Kadınların direnişi

Araştırmacılar, kadınların avantajı bu krizler bu tür genetik veya hormonlar gibi biyolojik faktörler olabileceği kanaatinde . Örneğin, östrojenler vücudun bağışıklık savunmasını geliştirir, vücudun bulaşıcı hastalıklara karşı savaşmasına ve savunmasına yardımcı olur. Bu farklılıklar, erkeklere kıyasla onlara hayatta kalma şansı vermiş olabilir.

Bilime Göre Kadınların Zor Şartlarda Hayatta Kaldığını Biliyor Muydunuz? Bilime Göre Kadınların Zor Şartlarda Hayatta Kaldığını Biliyor Muydunuz? Reviewed by Yakup Topcu on Ocak 11, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal