Yükleniyor...

Bilgisayarınızı Yedeklemenin En İyi YoluHerkes mutlaka hayatı boyunca en önemli arşivlerini veya verilerini kaybetmiştir. Bilgisayarınızın  sabit sürücüsü  hiç ummadığınız bir zamanda çalışmayabilir,  ransomware  dosyalarınızı rehin alıp sizden fidye isteyebilir veya bir yazılım hatası, önemli dosyalarınızı silebilir. Bilgisayarınıza düzenli olarak yedekleme yapmıyorsanız, maalesef dosyalarınızı ömür boyu kaybedebilirsiniz.

Yedeklemelerin karmaşık ya da zor olması bir şey değiştirmiyor. Bu yüzden yedekleme yöntemleri çeşit çeşittir.


Dosyalarınızı Yedeklemek İçin Birçok Yol Var

Verileri yedeklemek için harici bir sürücüyü kullanmaktan tutun, bu dosyaları uzak bir sunucudaki Internet üzerinden yedeklemeye kadar birden fazla yöntem vardır. İşte her birinin güçlü ve zayıf yanları;

Harici Bir Dosyaya Yedekleme:  

Harici bir USB sabit sürücünüz varsa, bilgisayarınızın dahili yedekleme özelliklerini kullanarak sadece bu sürücüye yedekleyebilirsiniz. Windows 10 ve 8'de  Dosya Geçmişi'ni kullanabilirsiniz. Windows 7'de de  Windows Yedekleme'yi kullanabilirsiniz. Mac'lerde ise Time Machine’yi kullanarak yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Yedekleme: 

Dosyalarınızın güvende olmasını istiyorsanız, bunları Backblaze gibi bir hizmetle internete  yedekleyebilirsiniz. Backblaze, uygun fiyata muhteşem depolama alanları sunduğu için bu servisi ele alabiliriz. Ücretli olan bu servisi aldığınız takdirde, Windows veya Mac’inize kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Yedekleme arka planda otomatik olarak kendisi gerçekleştirecektir.

Bir Bulut Depolama Hizmeti kullanın: 

Dosyalarınızı sadece bilgisayarınızın sabit diskinde saklamadan ziyade, bunları Dropbox ,  Google Drive ,  Microsoft OneDrive veya benzeri bir bulut depolama hizmeti gibi bir serviste saklayabilirsiniz. Daha sonra otomatik olarak çevrimiçi hesabınıza ve diğer bilgisayarlarınıza senkronize olurlar. Sabit diskiniz bozulursa, dosyaların kopyalarını çevrimiçi ve diğer bilgisayarlarınızda saklayabileceksiniz.

Bilgisayarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Bilgisayarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Reviewed by Yakup Topcu on Ocak 23, 2018 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal