Yapay Kaslı Robotlar Artık Çok Ağır Şeyleri KaldırabilecekAraştırmacılar , kendi ağırlığının bin katını kaldırabilen, yalnızca su veya hava basıncıyla sürülebilen yapay kaslar geliştirdiler .

Aktüatörler veya kaslar , farklı ebatlarda robotlara büyük güç veriyorlar. Bilim adamları Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler (SEAS) Harvard John A. Paulson Okulu  ve MIT'nin Bilgisayar Bilimleri ve Yapay Zeka Laboratuvarı (CSAIL) metal, plastik ve kumaşla iskeleti geliştirdi.

Çalışmanın yazarı Robert J. Wood, insan kaslarının doğasını taklit eden aktüatörler geliştirdi ve bunun sayesinde robotlar çok çeşitli görevleri yerine getirmek üzere tasarlanabilecekler.

Her yapay kas, hava veya su ile çevrelenmiş ve bir plastik torbanın içinde mühürlenmiş bir metal bobin veya bir plastik tabaka gibi farklı malzemelerden yapılmış bir iç iskelet içeriyor.

Yapay Kaslı Robotlar Artık Çok Ağır Şeyleri Kaldırabilecek Yapay Kaslı Robotlar Artık Çok Ağır Şeyleri Kaldırabilecek Reviewed by Yakup TOPCU on Aralık 04, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal

Tüm Hakları Saklıdır / 2017-2018