Yükleniyor...

UNAM'da Petrol Sahalarının Araştırılması İçin Yararlı Bir Molekül GeliştiriyorlarUNAM Kimya Fakültesi Organik Kimya ve Kimya Mühendisliği bölümlerinin üyeleri petrol sahalarının araştırılması için yararlı bir molekül geliştirdiler.

Molekül rezervuarların tabanına bırakılır ve akışkanların hareket edeceği yön kaydedilebilir ve böylece gelecek ekstraksiyon kademeleri tasarlanabilir.

Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri'nde patentli olma sürecinde olan bu sistemle , sıvıların iki bin 500 metre derinliğe kadar yerden oynatılabileceğini bilmek mümkün olacak.

Molekül çevreyle dosttur ve minimum konsantrasyonlarda tespit edilebilir, aynı zamanda tuzluluk ve yüksek sıcaklıklara karşı da dayanıklıdır.

UNAM'da Petrol Sahalarının Araştırılması İçin Yararlı Bir Molekül Geliştiriyorlar UNAM'da Petrol Sahalarının Araştırılması İçin Yararlı Bir Molekül Geliştiriyorlar Reviewed by Yakup Topcu on 12/24/2017 06:50:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal