Yükleniyor...

Raspberry Pi İçin Masaüstü Debian Stretch Çıktı


Raspberry Pi'nin resmi kuruluşu bugün, Pi mini PC'niz için Raspbian Stretch'in son sürümünün piyasaya sürülmesiyle birlikte PC'ler ve Mac'ler için Raspberry Pi Masaüstü'nün ilk Debian Stretch sürümünü piyasaya sundu ve bu da "hata düzeltmeleri" ve tweaks "ın yanı sıra, Dosya Yöneticisi ve dizüstü bilgisayarlar için pil göstergesi ve birkaç yeni PC uygulaması ile birlikte geliştirildi.

PiServer biçimi; bu, kullanıcıların ağa bağlı Pi istemcileri tarafından paylaşılabilecek PC'de Raspbian gibi bir işletim sistemi kurmalarını sağlar. Vakıf ayrıca, Scratch veya Python kullanan uygulamalarda bir PC'ye USB üzerinden bağlanan Pi Zero'nun GPIO iğnelerini kolayca kullanmanızı sağlayan kullanışlı bir uygulama da ekledi.

Raspberry Pi Vakfı, Raspberry Pi Masaüstünün Debian Stretch sürümünden hakkında daha fazla açıklama yaptı;

Geçen sene PC'ler ve Mac'ler için Debian'da özel masaüstü ortamımızı piyasaya sunduğumuzda, çok popüler olduğu ortaya çıktı. İnsanların x86 sürümüne ne kadar ilhamda olduklarını görünce, nihai amacı her ikisini de aynı anda yayınlayabilmek için Raspbian'ın yanında bırakmayı deneyeceğimize karar verdik. Bu, özellikle bu yıl Debian'ın Jessie sürümünden Stretch sürümüne geçişte zorlu olduğu kanıtlandı. Bununla birlikte, şimdi tüm özel kodları Raspbian Stretch'te Debian'a taşıma görevini tamamladık ve PC veya Mac için Raspberry Pi Desktop'ın ilk Debian Stretch sürümü bugün mevcut.
Bugün ayrıca Pi için en son Raspbian Stretch sürümünü piyasaya sunduğumuzu bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Pi ve PC sürümleri büyük ölçüde aynıdır: Daha önce olduğu gibi, Pi'ye özel birkaç uygulama (Mathematica gibi) vardır ancak kullanıcı arabirimi, masaüstü ve çoğu uygulama aynı olacaktır.

Raspberry Pi İçin Masaüstü Debian Stretch Çıktı Raspberry Pi İçin Masaüstü Debian Stretch Çıktı Reviewed by Yakup Topcu on Aralık 01, 2017 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal