Yükleniyor...

Nvidia'nın Son Derece Güçlü Yeni Canavarı (Titan V PC GPU)

Ev bilgisayarınızı derinlemesine öğrenen bir  süper canavara dönüştürmenin bir yolunu mı arıyorsunuz? Nvidia'nın pahalı bir cevabı var.


Yeni Titan V GPU, derin öğrenme ve Al uygulamaları için çılgınca bir işlem vaat ediyor. Nvidia'nın makine öğrenme uygulamalarını hedefleyen son derece muazzam masaüstü grafik işlemcisi, geçen yılki Titan X'den dokuz kat daha güçlü (110 teraflop hız)  .
Titan V, Nvidia'nın  yeni olan Volta çipi mimarisine dayanıyor; bu da, Nvidia'nın Xavier yani kendiliğinden sürüş otomobil sisteminde ve veri merkezlerinde kullanılıyor. Bu, yeni çipin masaüstü tabanlı ilk kullanımı ve 2,999 dolardan 2,700 pounda (yaklaşık 11.510.2667 Türk Lirası) mal oluyor. Tüketici olarak satın alınması pek mümkün değildir, ancak büyük miktarda makineyi öğrenmek  isteyen kişiler içindir. Geliştiriciler, laboratuarlar, Al araştırmacıları ... ya da canavar gibi  süper bilgisayar isteyen herkes.
Artık Nvidia'nın mağazasında satışa sunulmuş durumda 

Nvidia'nın Son Derece Güçlü Yeni Canavarı (Titan V PC GPU) Nvidia'nın Son Derece Güçlü Yeni Canavarı (Titan V PC GPU) Reviewed by Canercan ÇAM on 12/10/2017 11:04:00 ÖS Rating: 5
Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal