Yükleniyor...

Fransa, Facebook Kullanıcıları İçin Yaş Kuralı İstiyorNerede yaşadığınıza bağlı olarak, farklı şeyler için farklı yaş kısıtlamaları vardır. Bazı ülkelerde, 18 yaş, bazı ülkeler ise 21 yaşına girmenizi isteyebilir. Bu, çevrimiçi hizmetler için de geçerlidir. Ebeveynlerin izni olmadan hizmetleri kullanabilmek için kullanıcıların yaşları belli olmalıdır.

Fransa hükümeti, bir izin süresi kabul etmeyi önermektedir. Bu, 16 yaşın altındaki tüm gençlerin ve çocukların, ebeveynlerinden Facebook'ta veya başka bir sosyal medyada bir hesap açmak için onay almaları gerektiği anlamına geliyor.

Adalet Bakanı Nicole Belloubet, bu onayın kullanıcıların  onaylamaları gerektiğini ve yasalar tarafından yönetilen bir bildirim olarak değerlendirilebileceğini gösteren bir onay kutusu şeklinde gelebileceğini söyledi. Ama gerçekten, bu kanun ne derece uygulanabilir olurdu? Şu anda insanları bu kuralı benimseyebilecekleri gibi durmuyor çünkü tüm kullanıcılar bilgilerini verirken hileli davranabiliyor. Doğum tarihlerini girmeleri istendiğinde, kafasına göre doğum tarihi girebilirler. Bu yüzden gereksiz bir kural gibi gözüküyor.

Tasarı henüz parlamentodan onay bekliyor, bu nedenle henüz yürürlüğe giren bir yasa değil.

Fransa, Facebook Kullanıcıları İçin Yaş Kuralı İstiyor Fransa, Facebook Kullanıcıları İçin Yaş Kuralı İstiyor Reviewed by Yakup Topcu on 12/15/2017 11:20:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal