Yükleniyor...

Bilime Göre, Kadınlar Erkeklerden Daha Fazla Teknolojik Becerilere SahipYakın tarihli bir araştırmada, bir grup araştırmacı , iş yerinde teknoloji ile ilgili becerilerin kadınlarda, erkeklere oranla çok daha gelişmiş olduğunu kaydetti.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan araştırmalar, Dijitalleştirme ve Amerikan İş gücü , erkeklerin ve kadınların mesleki piyasadaki yeni teknolojilere uyarlanma sürecini analiz etti.

Uzmanlar, endüstrinin ihtiyaçlarını ve araçlarını inceleyerek işe başladılar. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki mesleklerin% 90'ının teknolojilerin kullanılması gerektirdiğini fark ettiler.

Katılımcıların yeni çalışma teknolojilerine uyum yeteneği analiz edildi. Bir kadın tarafından alınan 48 puan, aynı test üzerinden 45 puan da erkekler aldı.

Öte yandan, erkek nüfusu bu tür şirketlerde en üst sırayı almaya devam ediyor: bilgisayar ve mühendislik görevlerini içeriyorlar.

Bilime Göre, Kadınlar Erkeklerden Daha Fazla Teknolojik Becerilere Sahip Bilime Göre, Kadınlar Erkeklerden Daha Fazla Teknolojik Becerilere Sahip Reviewed by Yakup Topcu on Aralık 03, 2017 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal