Yükleniyor...

Apple, iOS ve MacOS Uygulamalarını Birleştirmeyi PlanlıyorŞu an Apple'da iki yazılım var. Bunlardan biri Mac bilgisayarların ve macOS işletim sisteminin. Diğeri, iPad'lerin ve iPhone'ların (ve AppleTV veya Apple Watch gibi diğer tamamlayıcı cihazlar) 

Beklediğiniz kadar farklı değiller ve her ikisinde de yaygın olan unsurlar var ancak kullanıcı arabiriminin engeli (bazıları dokunmatik ekrana sahipken bazıları bir fare kullanıyor) tarafından ayrılmış durumda kalıyor; 

Bu uygulamalar sırayla ayrı mağazalarda satılıyor. IOS kullanıcıları, bilinen ve başarılı bir AppStore'dan uygulamalarını indirmelidir. Mac, çeşitli kaynaklardan uygulamaları indirebilir ve kurabilir; ancak, mobil mağazasından çok daha az başarı ve daha az özellik içeren bir resmi mağazaya sahip olan Mac AppStore'a sahip.

Yeni işlev, Haziran başında yapılması planlanan WWDC geliştirici konferansı sırasında ilan edilecek ve Eylül ayındaki işletim sistemlerinin yeni sürümlerinin yanında başlayacaktı.

Uygulamalar artık tek bir mağazayı paylaşacak ve şirket tarafından dayatılan yeni kurallara göre tasarlandıklarında, kullanılan araca bağlı olarak farklı kontrol sistemlerine uyacak şekilde arayüzlerini değiştireceklerdir.

Bu özellikle mobil ortamda özel ilgi gören bazı uygulamalar için yararlı olabilir, ancak bu sosyal ağ Twitter resmi uygulaması gibi masaüstü ortamlarda "abartılı yazılım" olarak düşünülmesinden bir adım uzakta görünüyor. Çok sayıda iPhone ve iPad kullanıcısı nedeniyle birçok geliştirici ekibi, son yıllarda kaynaklarını, mobil platformlar için uygulama ve oyunların yaratılması üzerine odaklamaya karar vererek Mac'i arka planda bıraktı.

Apple için bu değişiklik, gelecekte Mac bilgisayarlarının Intel X86 mimarisinden iPhone ve iPad'lerinde kullanılan ARM mimarisine geçişini de kolaylaştırabilir. Ayrıca her iki cihaz türü için de tek bir ortak işletim sisteminin oluşturulmasını kolaylaştırabilir.

Apple, iOS ve MacOS Uygulamalarını Birleştirmeyi Planlıyor Apple, iOS ve MacOS Uygulamalarını Birleştirmeyi Planlıyor Reviewed by Yakup Topcu on 12/24/2017 06:05:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal